پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از هشدار سطح نارنجی در استان به دلیل وقوع وزش باد شدید و افزایش گرد و غبار خبر داد.

منتشر شده در 2 مرداد 1401
در سرویس

حامد یزدی مهر ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و گفت : با توجه به شدت وزش باد و افزایش گرد و غبار، هشدار سطح نارنجی توسط هواشناسی استان صادر شده است.

یزدی مهر با اشاره به اینکه زمان شروع این مخاطره از امشب یکشنبه د‌وم مرداد ماه تا دوشنبه سوم مرداد ماه ادامه خواهد داشت ، افزود: منطقه اثر وزش باد در مناطق غربی و جنوبی استان تهران پیش‌بینی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن اعلام مخاطرات این هشدار از جمله احتمال خسارت به تأسیسات سبک شهری و روستایی، کشاورزی و کاهش دید افقی و کیفیت هوا به مردم، توصیه کرد: از تردد غیرضروری در هوای باز بویژه بیماران تنفسی، افراد سالخورده، کودکان، آتش زدن بقایای کشاورزی خودداری کنند.

یزدی مهر تصریح کرد : شکستن درختان فرسوده و سازه‌های سست و نیمه کاره، سقوط اجسام از ارتفاع از مخاطرات وزش باد شدید خواهد بود به همه شهروندان توصیه می‌شود در این خصوص احتیاط لازم را داشته با‌شند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه هشدار سطح نارنجی و اعلام نوع مخاطرات مسئولان عضو ستاد مدیریت ضمن، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی نسبت به اطلاع رسانی مناسب به ذینفع اقدام کنند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42857

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی