پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی با از کار افتادن تنها نیروگاه برق غزه

مسئولان فلسطینی ضمن اعلام گزارش میزان خسارات وارده به خانه‌های فلسطینیان بر اثر تجاوز رژیم صهیونیستی، درباره خطر از کار افتادن نیروگاه برق غزه برای بخش‌های حیاتی و بخصوص بیمارستان‌ها هشدار دادند.
منتشر شده در 21 اردیبهشت 1402
در سرویس

به نقل از فلسطین الیوم، «سلامه معروف» مسئول دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه امروز پنجشنبه در نشستی خبری گفت: ذخیره سوخت ویژه تنها نیروگاه غزه رو به اتمام است و شمارش معکوس برای توقف کار نیروگاه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه توقف کار نیروگاه غزه موجب ایجاد بحران انسانی در بخش‌های مختلف حیاتی این منطقه خواهد شد، گفت: بخش درمان و بهداشت، کار بیمارستان‌ها و توانمندی آن‌ها در شرایط تداوم تلفات جانی ناشی از تجاوزهای رژیم صهیونیستی به غزه و همچنین بخش خدمات‌رسانی وآبرسانی در صورت قطعی برق با بحران مواجه خواهند شد؛ علاوه بر اینکه شهروندان نیز از تعطیلی طولانی مدت ساعات قطعی برق رنج می‌برند.

فرحان حق، جانشین سخنگوی رسمی سازمان ملل متحد هم با هشدار درباره پیامدهای وخیم بسته شدن گذرگاه‌های مرزی نوار غزه در سایه تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه گفت: بسته ماندن گذرگاه‌های غزه منجر به کاهش تولید برق می‌شود، علاوه بر اینکه از ورود ۶۰۰ کامیون حامل کالاهای اساسی نظیر غذا، کمک‌های پزشکی و سوخت به داخل غزه جلوگیری به عمل آمده است.

رسانه

این مسئول سازمان ملل افزود: یکی از نتایج بسته شدن گذرگاه‌های غزه وارد نشدن سوخت به این منطقه بوده که در نتیجه آن نیروگاه برق غزه فعالیت خود را کاهش داده و در حال حاضر مصرف برق در غزه به طور متوسط برای ​​12 ساعت در روز تامین شده است تا تامین سوخت لازم نیروگاه انجام شود.

* تخریب صدها واحدهای مسکونی

سلامه معروف، مسئول دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه در ادامه نشست خبری امروز خود گفت که در تجاوزات سه روزه اخیر رژیم صهیونیستی به غزه پنج ساختمان شامل ۱۹ واحد مسکونی کاملا تخریب شده و ۳۱۴ واحد مسکونی دیگر بخش‌هایی از آنها تخریب شده که از بین آنها ۲۸ واحد غیرقابل سکونت واست و ۲۸۶ نفر هم دچار خسارت جزیی شدند.

رسانه

معروف گفت که تاکنون در حملات رژیم صهیونیستی ۲۵ نفر شهید شدند که 6 نفر آنها کودک و چهار نفر آن زن هستند و دو نفر هم سالخورده بودند علاوه بر ۷۶ نفر دیگر که زخمی شدند و ۲۴ نفر آنها کودک، ۱۳ نفر زن و ۳ نفر هم سالخورده هستند.

رسانه

وی همچنین از وارد شدن خسارات قابل توجهی به شبکه‌های آب و برق و زیرساخت‌ها به دلیل تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد و گفت که تیم‌های حمایت از مصرف کنندگان بیش از ۲۰۰ نوبت بازرسی و بازدید از بازارها و مراکز فروش انجام داده‌اند و ۱۵ فقره تخلف و گزارش توقیف صادر شد.

معروف تائید کرد که کل بخش صیادی غزه به دلیل عدم توانایی صیادان برای ورود به دریا در نتیجه تجاوز رژیم صهیونیستی متوقف شده  و مناطق وسیعی از زمین‌های کشاورزی و همچنین مزارع سبزیجات و مرغداری ها هم آسیب دیدند.

این مسئول دولتی فلسطین توضیح داد که نهاد توسعه اجتماعی به ۴۶ خانواده‌ای که مستقیم از تجاوز رژیم صهیونیستی اسیب دیدند خدمات رسانی کرده است.

وی از جامعه بین المللی خواست به مسئولیت خود برای توقف این جنایت رژیم صهیونیستی عمل کند‌.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7404

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی