پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خوزستان مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان با پیش‌بینی وزش بادهای شدید و وقوع گرد و خاک در استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

منتشر شده در 10 اردیبهشت 1403
در سرویس

در هشدار سطح زرد شماره ۱ مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان امروز (۱۰ اردیبهشت‌ماه) بالا بودن ضرایب ناپایداری، وزش بادهای متوسط تا نسبتا شدید همراه با تندباد لحظه‌ای و احتمال رخداد گرد و خاک همرفتی روی کشورهای همسایه و تاثیر آن بر مناطقی از استان خوزستان پیش بینی شده است.

زمان شروع این پدیده از اواخر روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه و زمان پایان آن اواخر وقت چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه خواهد بود.

نوع مخاطره نیز وزش با های متوسط تا نسبتاٌشدید همراه با تندباد لحظه  ی و احتمال برخاستن گرد و خاک همرفتی در مناطق غرب، جنوب، جنوب غرب و مرکزی استان خوزستان پیش‌بینی شده است.

کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های گرد و خاک، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال آسیب به تاسیسات و سازه‌های سبک آثار مخاطره خواهد شود.

احتیاط در تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و سست، استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها نیز توصیه می‌شود.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/169048

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی