پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: مشکلی در تامین سوخت پرواز‌های حجاج نداشته ایم، اما اگر سوخت گیری کنیم هزینه‌ها افزایش می‌یابد.

منتشر شده در 12 تیر 1401
در سرویس

شهاب الدین فرزادی پور گفت: پرواز‌های رفت حجاج امروز پایان می‌یابد. امروز با دو پرواز از فرودگاه امام و زاهدان پرواز‌های رفت به اتمام می‌رسد. امسال از ۱۸ ایستگاه در قالب ۱۶۲ پرواز ۳۹ هزار ۵۳۱ نفر با کم‌ترین تاخیر به جده و مدینه اعزام شدند.

به گفته سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران میانگین تأخیر پرواز‌ها ۳۷ دقیقه بوده، تاخیر در یک یا دو پرواز تنها  ۸ تا ۱۰ ساعت بوده که بخش عمده‌ای از تاخیرات هم به دلیل ناهماهنگی در ورود به کشور عربستان بوده است.

او می‌گوید: عربستان مشکل خاصی در ارائه سوخت نداشت، اما در صورتی که سوختگیری انجام شود برای شرکت‌های هواپیمایی بسیار گران‌تر تمام می‌شود. هم اکنون هزینه پرواز‌های حج حدود ۱۵ میلیون تومان با نرخ سال ۹۸ محاسبه می‌شود که با سوخت گیری هزینه‌ها افزایش می‌یابد. امیدواریم با همکاری سایر شرکت‌ها مشکلی در سایر پرواز‌ها ایجاد نشود.

عملیات برگشت حجاج از ۲۳ تیر آغاز می شود و تا ۱۶ روز بعد ادامه می‌یابد. برای برگشت حجاج ۲ ناوگان دیگر اضافه شده و ۲۰ تا ۳۰ درصد روزانه بازگشت حجاج انجام خواهد شد.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/47209

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی