پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

خبری که توسط انگلیسی‌ها لاپوشانی شد
معاون حزب محافظه‌کار انگلیس به صراحت گفت که هرکسی سلطنت نمی‌خواهد از ایران برود، یکی از مجریان ایرانی نیز مشابه چنین صحبتی را در تلویزیون بر زبان آورده بود و چندی بعد بابت اشتباهش عذرخواهی کرد.
منتشر شده در 20 اردیبهشت 1402
در سرویس

طی روزهای گذشته اخبار متعددی درباره هزینه‌ها و تجملات پیرامون مراسم تاجگذاری چارلز سوم پادشاه ۷۴ ساله انگلیس منتشر شد. بسیاری از سکوت رسانه‌هایی مانند BBC فارسی که اعتراضات همزمان با مراسم را پوشش ندادند و در عوض خودشان را به آلبوم خانگی دربار شاه تبدیل کردند، معترض شدند.

حتی لی اندرسون، معاون رئیس حزب محافظه‌کار انگلیس در واکنش به این اعتراضات در توییتی نوشت: «اگر شما نمی‌خواهید در کشوری زندگی کنید که در آن سلطنت هست راه حلش این نیست که با شعارهای احمقانه تان تظاهرات کنید. راه حلش این است که مهاجرت کنید

رسانه

این صحبت معاون رئیس حزب محافظه‌کار انگلیس با سانسور رسانه‌های حامی حکومت انگلیس از جمله بی بی سی فارسی و منوتو روبرو شد. رسانه هایی که کوچکترین اظهارنظری در ایران را به تیتر یک رسانه و شبکه خود تبدیل می‌کنند. به عنوان نمونه اواخر دی سال ۹۸ بود که بخش کوتاهی از صحبت‌های زینب ابوطالبی مجری تلویزیون که گفته بود «اگر کسی اعتقاد ندارد برود در کشوری که رفاه مدنظرش را دارد» توسط این رسانه‌ها داغ شد علی‌رغم اینکه او با ر ویدئویی بابت سوءتفاهم پیش آمده عذرخواهی کرد.

رسانه

 بازتاب صحبت‌های ابوطالبی در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان معاند

در ادامه این هجمه‌ها، هر از چندگاهی شایعه‌ای درباره علیه وی منتشر شد. در یکی از این موارد به دروغ نوشتند که وی به آمریکا مهاجرت کرده و در آن جا کشف حجاب کرده است.

رسانه

دروغ فرار زینب ابوطالبی از ایران و عکس فرد بی‌حجابی که جای او منتشر کردند

شایعه انتساب فامیلی زینب ابوطالبی با حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور در زمان ریاست جمهوری روحانی، یکی دیگر از شایعاتی بود که درباره وی منتشر کردند.

رسانه

دروغ انتساب زینب ابوطالبی به حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رییس جمهور وقت 

برجسته کردن اخبار منفی ایران و نپرداختن به اخبار منفی توسط رسانه‌هایی مانند بی بی سی فارسی یکی از سیاست‌هایی جنگ ترکیبی است که  کارشناسان سواد رسانه بر آن تاکید دارند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7562

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی