پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مرد مورچه ای در نگاه اول داستان ساده ای دارد اما شما را به خوبی با همین داستان ساده همراه می کند و کاری می کند درگیرش شوید.

منتشر شده در 16 اردیبهشت 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ مارول یکی از بهترین یونیورس های سینمایی را تا به حال دست و پا کرده است و با فیلم هایی که تا به حال ساخته انتظارات زیادی رو به دوش می کشد .

ولی اگر نگاهی به فیلم های مارول بیندازید به این نتیجه می رسید اعتماد به مارول چندان بد نخواهد بود. مارول شخصیت های گنده ای برای فیلم هایش دارد. اما این بار قهرمانی را در فیلم خود گنجانده که به اندازه مورچه است . آیا همچین مورچه کوچکی می تواند حریف غول های بزرگ سینمایی مارول باشد ؟ پس نقد را تا آخر بخوانید.

عکس انت من

اسکات لنگ ( با بازی پل راد) دزدی است که دوران زندانش را تازه تمام کرده و الان آزاد است. او دختری دارد که همسرش اجازه دیدن او را به اسکات نمی دهد. کسی هم به او شغلی نمی دهد. او هم که می بیند نمی تواند بی کار باشد ، دوباره کلاه دزدی را سرش می گذارد ولی در یکی از سرقت هایش به جای پول و جواهر ، یه لباس پیدا می کند و بعد از اینکه آن را به خانه خود میاورد متوجه ویژگی های عجیب لباس می شود …

فیلم ant-man

مرد مورچه ای در نگاه اول داستان ساده ای دارد اما شما را به خوبی با همین داستان ساده همراه می کند و کاری می کند درگیرش شوید.داستان همان ویژگی های فیلم های کمیک بوکی را دارد. قهرمان به وجود می آید و بعد از آن خبیث داستان به وجود می آید وقهرمان سعی در شکست دادن او دارد. البته وقتی این فیلم را ببینید شاید به صورت اتو ماتیک یاد مرد عنکبوتی بیفتید . اسکات لنگ مثل پیتر پارکر یک انسان تقریبا معمولی است که به قدرت های قهرمانی دست یافته و همذات پنداری با او (بائو) کار چندان سختی نیست.البته اگر به رابطه او دخترش بیشتر اشاره می شد شاید ضعف هایی از فیلمنامه را میشد تحمل کرد.

عکس مرد مورچه ای ant-man

 این فیلم تا حدود زیادی با فیلم های دیگر مارول فرق دارد. مارول چندان رویش سرمایه گذاری نکرده و نه تبلغات فراوانی برایش کرده. برای همین وقتی فیلم را می بینید استرس ندارید که خدا کند بد باشد. شخصیت اسکات لنگ خیلی خوب از آب در آمده . مثل تمام فیلم های مارول ، این فیلم همان فضای فان و قابل درک را دارد. چند سکانس معرکه از مرد مورچه در فیلم است که شما را به خاطر جلوه های ویژه معرکه ، حرکات جذاب ، دیالوگ های خوب و بازی های خوب به خود جذب می کند.حرف از بازی های خوب شد… این فیلم به لطف بازیگرانش ، خیلی خوب جاافتاده است. تمام بازیگران در نقش خود عالی اند. تنها چیزی که می خواهم بگویم این است که اگر تا به امروز اندکی در دقت کار مارول برای انتخاب بازیگر شک داشته اید ، باید شکتان را کنار بگذارید . مارول دیگر از آن تازه به دوران رسیده ها نیست ، الان دوران ، دوران مارول است.

پل راد

بذارید کمی از عملکرد بازیگران بیشتر بگویم … پل راد نقش خود را به خوبی ایجاد می کند ولی انگار کمی خسته است . لیلی در نقش هوپ هم خیلی خوب جا افتاده و من رو واقعا برای واسپ در فیلم های مارول منتظر می کند. کوری استول هم در نقش کراس/ یلو جکت قابل قبول است ولی می تواست بهتر باشد . اما مایکل داگلاس تمام ضعف های دیگر بازیگران را پر می کند و به بهترین شکل ممکن نقش خود را ایفا می کند. طوری که خدا خدا می کنم مارول در فیلم های بعد از او استفاده خوبی بکند.

فیلم موسیقی هیجانی و خوبی در سکانس های اکشن دارد ولی در اغلب موارد سکانس هایی که اکشن نیستند چندان موسیقی چشم گیری (یا بهتر است بگویم گوش گیری ) ندارد.اما تا دلتان بخواهد جلوه های ویژه معرکه دارد . بدون تعارف مرد مورچه چزئ چشمنواز ترین و زیبا ترین جلوه های ویژه در فیلم های کمیک بوکی را دارد.برای مثال نبرد مرد مورچه ای با یلو جکت و یا همراهی با مورچه ها در فیلم بسیار عالی و با جزئیات دقیقی هستند.جلوه های ویژه به خوبی شما را با خود همراه می کند و حس کوچک بودن کم نظیری را به شما القا می کند . نبرد ها ی فیلم هم تا حد زیادی با فیلم های سوپرهیرویی فاصله دارند و مهم تر اینکه سرشار از خلاقیت ها هستن. برای مثال نه مثل مرد پولادین یا آونجرز هستن که شهری عین آب خوردن ویران شود و یا مثل سری شوالیه تاریکی که فقط شاهد زد و خورد تن به تن باشیم. سکانس ها نبرد بسیار نفس گیر و سریع هستندودر صورتی که ته خرابی شان تنها خراب شدن یک قطار اسباب بازی است

به شخصه از اشاره به آونجرز و حضور فالکون در فیلم خیلی لذت بردم. مارول از هر لحظه ی فیلم استفاده می کند تا فیلمش را به یونیورس عظیمش ربط دهد و به طور قابل قبولی موفق می شود. طوری که اگر فیلم های مارول را دنبال کرده باشید متوجه تعداد زیادی از این ها مثل شهری در آسمان و یا اشاره به قهرمانان مارول میشوید. همین ها باعث می شود تا مخاطب انتظار داشته باشد تا مرد مورچه ای را کنار در یگر قهرمانان مرالو ببیند و لحظه شماری کند.

نتیجه: مرد مورچه (ant -man) فیلم است که دوباره می گوید مارول بسیار پخته تر از همیشه شده است . فیلم صرفا جهت بالا آمدن در بین فیلم ها ساخته شده و تا حدی تنها برای معرفی مرد مورچه ای در فیلم های دیگر مارول است . مرد مورچه ای فیلمی است که داستان روان و ساده ای دارد و سرشار از سکانس های جذاب ، اکشن های نفس گیر ، بازیگران عالی ، دیالوگ های خوب و ایستر اگ های فراوان است.اگر می خواهید مدتی بخندید و سرگرم شوید ، مرد مورچه ای تجربه ای ناب را برایتان رقم خواهد زد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/169455

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی