پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در قالب یک‌همکاری مشترک؛

مجموعه‌داستان «اسم رمز» نخستین اثر داستانی با موضوع اغتشاشات ۱۴۰۱ به‌زودی توسط انتشارات شهید کاظمی و مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای آفاق مدیا منتشر می‌شود.

منتشر شده در 25 اردیبهشت 1402
در سرویس

پس از گذشت چندین ماه از اغتشاشات سال ۱۴۰۱ و روایت‌های گوناگونی که در جنگ ترکیبی از سوی رسانه‌های معاند به مخاطبان القا شد، انتشارات شهید کاظمی با همراهی مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای آفاق مدیا اقدام به تولید و نشر مجموعه داستان کوتاهی با عنوان «اسم رمز» کرده است.

اسم رمز به قلم نفیسه زارعی حبیب آبادی به رشته تحریر درآمده و مولفش با بهره‌گیری از حوادث واقعی که در پایتخت روی داد، قصه‌هایی را درباره جوانان و نوجوانانی که خواسته یا ناخواسته درگیر جنگ ترکیبی شدند در قالب داستان کوتاه به تصویر کشیده است.

این کتاب متشکل از ۸ قصه است که در عین استقلال روایی به یکدیگر متصل هستند و با استفاده از عناصر داستانی امروز تصویری رئال از درگیری‌ها و کنش‌های اخیر در کشور را به نمایش می‌گذارد.

نویسنده کتاب مورد اشاره آن را به شهید آرمان علی وردی تقدیم کرده و در فرازی از کتاب نوشته است:

«ذهنش هزار راه می‌رود گمان می‌کند شاید همه آن‌هایی که امشب در بلوار کشاورز آمده بودند پول گرفته‌اند و یا اینکه به بهانه‌ای به آنجا کشیده شده‌اند بعد با خودش کلنجار می‌رود که ناشناس یا ناشناس‌ها چقدر باید پول داشته باشند که به این افراد بدهند، یادش می‌افتد که در خیابان بود عده‌ای از دخترها و پسرها این حرکت را انقلاب مهسا خطاب می‌کردند و بین حرف‌هایشان از این می‌گفتند که اینستاگرام و شبکه‌های بی‌بی‌سی و اینترنشنال چه چیزهایی راجع به دخترهایی می‌گویند که با ضربه باتوم نیروهای امنیتی و یا پرت شدن از بلندی و… به قتل رسیده‌اند، یاد شبنم می‌افتد که سروصورتش خون‌آلود شده بود و با خودش گفت: هر کی برای پول رفته این دختره و اون پسره که کمکش کرد عمراً برای پول اومده باشن.»

این‌کتاب به زودی منتشر و رونمایی می‌شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7010

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی