پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با استفاده از راهکارهای ارائه شده در این مطلب از نحوه اندازه گیری ضربان قلب خود با استفاده از گوشی هوشمند مطلع شوید.

منتشر شده در 8 مهر 1401

ممکن است وسوسه شده باشید که یک ساعت هوشمند یا یک ردیاب تناسب اندام با ویژگی‌های بسیار زیاد تهیه کنید تا درک بهتری از سلامت خود داشته باشید. اما خوانش‌های بیومتریک خاصی وجود دارد که می‌توانید مستقیما از تلفن هوشمند خود اندازه‌گیری کنید و نیازی به ابزار‌های اضافی ندارید.

همانطور که از قبل می‌دانید، تلفن شما می‌تواند قدم‌های شما را بشمارد و خواب شما را ردیابی کند، اما باید بدانید که آن می‌تواند حتی ضربان قلب شما را نیز اندازه گیری کند. برای انجام این کار، دستگاه دستی شما از دوربین عقب خود برای تخمین ضربان در دقیقه بر اساس تغییرات رنگ در نوک انگشت شما استفاده می‌کند که نشان دهنده پمپاژ خون از طریق مویرگ‌هاست.

خواه ردیاب ضربان قلب داشته باشید یا نه، اینکه بتوانید این اندازه گیری مهم را تنها با تلفن خود انجام دهید یک جایگزین مفید است.

Google Fit

ویژگی ردیابی ضربان قلب اکنون در Google Fit برای اندروید و iOS فعال است، بنابراین شما توسط پلتفرمی که در آن هستید محدود نمی‌شوید. برنامه را باز کنید، داشبوردی خواهید دید که برخی از آمار‌های کلیدی سلامتی و تناسب اندام را نشان می‌دهد، از جمله کالری‌هایی که سوزانده و اقداماتی که در روز انجام داده‌اید.

برای اسکن ضربان قلب خود، تب Browse را باز کنید (آیکون شبیه یک لیست گلوله‌ای است)، به Vitals بروید و روی Get start در بررسی کارت ضربان قلب ضربه بزنید. این برنامه شما را گام به گام در این فرآیند راهنمایی می‌کند و در صورت نیاز به تنظیم مجدد انگشت روی لنز یا اعمال فشار بیشتر یا کمتر، دستورالعمل‌هایی را به شما ارائه می‌دهد. روی صفحه یک دایره پیشرفت خواهید دید که به شما می‌گوید برنامه چقدر داده جمع آوری کرده است. هنگامی که به ۱۰۰ درصد رسید، میزان ضربان خود را دریافت خواهید کرد که می‌توانید با ضربه زدن روی ذخیره اندازه‌گیری، آن را ذخیره کنید.

از تب Browse در برنامه، می‌توانید Vitals و سپس ضربان قلب را انتخاب کنید تا آمار خود را در طول زمان ببینید. همچنین می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه + (plus) در گوشه سمت راست بالای صفحه، خواندن را به صورت دستی (مثلا اگر در دستگاه دیگری گرفته‌اید) اضافه کنید.

Instant Heart Rate:ضربان قلب فوری

Instant Heart Rate یا ضربان قلب فوری برای اندروید و iOS برنامه‌ای است که کاملا با هدف اندازه گیری ضربان قلب در تلفن شما ساخته شده است. اگر می‌خواهید خوانش‌ها را با سایر داده‌های سلامتی و تناسب اندام خود جمع کنید، می‌توانید پلتفرم را با Google Fit یا Apple Health همگام‌سازی کنید.

به محض اینکه برنامه را برای اولین بار باز می‌کنید، دقیقا به شما می‌گوید که از نظر قرار دادن انگشت خود روی دوربین اصلی و ثابت نگه داشتن آن برای خواندن دقیق چه کاری باید انجام دهید. ضربان قلب خود را در زمان واقعی خواهید دید و پس از چند ثانیه، اندازه گیری نهایی را دریافت خواهید کرد.

برای ردیابی ضربان قلب خود در طول زمان و صادرات آمار به برنامه‌های دیگر، باید برای یک حساب رایگان در داخل برنامه ثبت نام کنید.

Welltory: مانیتور ضربان قلب

Welltory: مانیتور ضربان قلب برای اندروید و iOS با خواندن ضربان قلب شروع می‌شود، اما بعد از آن فراتر می‌رود. با پرداخت ۱۳ دلار در ماه، این برنامه می‌تواند بینش‌های شخصی‌سازی شده در مورد سلامت قلب، الگو‌های خواب، استرس و موارد دیگر را برای شما به ارمغان بیاورد.

اما اگر نمی‌خواهید اشتراک دیگری را به لیست خود اضافه کنید، می‌توانید به اندازه‌گیری و دریافت بازخورد در مورد ضربان قلب و تغییرات ضربان قلب خود (فاصله بین ضربان‌ها) پایبند باشید که رایگان است. این پلتفرم از شما دعوت می‌کند که هر دو را به محض باز کردن آن اندازه‌گیری کنید، می‌توانید هر زمان که بخواهید با ضربه زدن روی دکمه در پایین داشبورد اصلی برنامه، دوباره آن را اندازه بگیرید.

اگر می‌خواهید داده‌های بیشتری را جمع‌آوری کنید، این برنامه همچنین به خوبی با انواع پوشیدنی‌های مختلف همگام‌سازی می‌شود.

Cardiio :کاردیو

اگر به دنبال چیزی کمی جامع‌تر هستید، Cardiio برای iOS این امکان را فراهم می‌آورد. این برنامه علاوه بر میزان ضربان قلب، تجزیه و تحلیل زیادی از ضربان در دقیقه شما در طول زمان و همچنین پیشنهادات تمرینی و بینش بیشتری در مورد سلامتی شما ارائه می‌دهد.

هنگامی که آن را باز می‌کنید، پلتفرم از شما می‌خواهد که یک خوانش دریافت کنید، در این مرحله می‌توانید با ضربه زدن روی گزینه Measure تعداد بیشتری از آن‌ها را جمع‌آوری کنید. مانند سایر برنامه‌ها، Cardiio همچنین دستورالعمل‌های کاملی را در مورد اندازه‌گیری ضربان قلب به شما ارائه می‌دهد. می‌توانید تمام داده‌های ثبت‌شده خود را در صفحه History ببینید، اگر می‌خواهید عمیق‌تر شوید، می‌توانید تفسیر‌هایی از سطح کلی تناسب اندام خود را در صفحه Insights دریافت کنید.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/33284

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی