پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید که از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی در کنگره آمریکا دعوت شده است.

منتشر شده در 5 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به زودی میزبان نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواهد بود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد که نتانیاهو در جریان این سفر در جلسه‌ای مشترک با کنگره شرکت خواهد کرد.

جانسون همچنین گفت که به هفت کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا دستور داده تا در مورد دانشگاه‌هایی که در آنها تظاهرات و تحصن همبستگی با غزه و فلسطین برگزار شده است، تحقیق کنند.

این در حالی است که منابع خبری پیش تر گزارش داده بودند، در صورتی که حکم بازداشت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سوی دیوان بین المللی کیفری صادر شود، وی دیگر نخواهد توانست به ۱۲۴ کشور سفر کند.

بر اساس این گزارش، در صورتی که سه قاضی دیوان بین المللی کیفری در لاهه با صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت موافقت کنند، این دو از این پس نخواهند توانست به هیچ یک از کشورهای امضا کننده توافق رم سفر کنند.

این گزارش می‌افزاید، نخست وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیگر اجازه سفر به کشورهایی همچون، آلمان، هلند، یونان، فرانسه، ژاپن، اسپانیا و دولت فلسطین را نخواهند داشت.

«کریم خان» دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری روز دوشنبه اعلام کرد که این دیوان به دنبال صدور حکم بازداشت برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و همچنین شماری از مقامات حماس است.

این اولین باری است که دیوان بین‌المللی کیفری رئیس یکی از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا را هدف قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/171103

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی