پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

لاپید:

نتانیاهو اعتماد مردم و دستگاه‌های امنیتی را از دست داده است

رهبر مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه در سخنانی از نخست وزیر این رژیم خواست از سمت خود استعفا دهد.
منتشر شده در 13 آذر 1402
در سرویس

«یائیر لاپید» نخست وزیر سابق و رهبر مخالفان کابینه کنونی رژیم صهیونیستی از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم خواست تا کناره‌گیری کند.

وی در ادامه سخنانش گفت: «نتانیاهو اعتماد مردم و دستگاه‌های امنیتی را از دست داده است».

از سوی دیگر، رسانه‌های اسرائیلی از تظاهرات امروز (دوشنبه، ۴ دسامبر) معترضان صهیونیست در مقابل مقر ساختمان کنست (پارلمان) در غرب قدس اشغالی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، معترضان اسرائیلی در پنجاه و نهمین روز جنگ غزه، نیز  با برگزاری این تظاهرات، بار دیگر خواستار برکناری «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از منصبش شدند.

چند روز پیش نیز صدها صهیونیست در مقابل ساختمان کنست در غرب قدس اشغالی تظاهرات کردند و خواستار تغییرات سیاسی در رژیم صهیونیستی و برکناری نتانیاهو از پستش شده بودند.

از سوی دیگر، خانواده اسرای صهیونیست در نزد حماس نیز از آغاز بمباران بی‌امان نوار غزه تاکنون بارها علیه نتانیاهو و اهمال او در تلاش برای آزادی این اسرا تظاهرات کرده‌اند.

دو شب پیش نیز هزاران نفر از شهرک‌نشنیان صهیونیست در حمایت از مبادله اسرا با حماس، در تل‌آویو تظاهرات کردند و خواستار اعمال فشار بر کابینه نتانیاهو برای امضای توافق مبادله اسرا با حماس و بازگرداندن اسرای صهیونیست از غزه شدند.

همزمان تظاهرات دیگری در قدس اشغالی و در نزدیکی محل اقامت نخست‌وزیر رژیم اشغالگر در اعتراض به سیاست‌های تل‌آویو در جنگ اخیر غزه، برگزار شد.

همچنین  رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند امروز دوشنبه محاکمه نخست‌وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در دادگاه منطقه اورشلیم (قدس اشغالی) از سر گرفته می‌‎شود.

به گزارش الجزیره، به اغلب دادگاه‌ها در فلسطین اشغالی که در پی عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تنها روی پرونده‌های اضطراری کار می‌کردند، دستور داده شده فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

طبق این گزارش، نتانیاهو از حضور در جلسات دادگاه معاف است اما ممکن است در چند ماه آینده فراخوانده شود. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کلاهبرداری، خیانت در امانت و فساد متهم است. او ادعای بی‌گناهی کرده و بارها در گذشته مدعی شده قربانی تعقیب قانونی سازماندهی شده از سوی رسانه‌ها و چپ‌ها با انگیزه سیاسی است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/150281

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی