پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هیات نظارتی متا از این شرکت خواست تا به ممنوعیت استفاده از کلمه «شهید» در پلتفرم‌هایش پایان دهد، این هیات پس از بررسی یک‌ساله اعلام کرد که متا به‌شکل غیر ضروری صدای میلیون‌ها کاربر را سرکوب کرده است.

منتشر شده در 8 فروردین 1403
به نقل از رویترز، هیات نظارت متا روز سه‌شنبه از این شرکت خواست تا به ممنوعیت کلی استفاده از کلمه «شهید» یا «Martyr» پایان دهد.
این هیات پس از بررسی یک‌ساله اعلام کرد که متا به طور غیر ضروری صدای میلیون‌ها کاربر را سرکوب کرده بود و گفته این شرکت باید پست‌های حاوی کلمه شهید را زمانی حذف کند که به نشانه‌های واضح خشونت مرتبط باشند یا قوانین متا را نقض کنند.
این حکم پس از سال‌ها انتقاد از مدیریت این شرکت در مورد محتوای مربوط به خاورمیانه صادر می‌شود، از جمله مطالعه‌ای در سال 2021 که نشان داد رویکرد این شرکت از منظر حقوق بشر تاثیر نامطلوبی بر فلسطینی ها و کاربران عرب زبان دارد.انتقادها از این شرکت به خصوص در هنگام شروع درگیری‌های حماس و رژیم صهیونیستی و سانسور صدای فلسطینی‌ها بیشتر شده است.
هیات نظارت متا دریافت که قوانین متا در مورد «شهید»، تنوع معانی کلمه را در نظر نمی‌گیرد.هلی تورنینگ اشمیت، رئیس این هیات نظارت در بیانیه‌ای گفت: « شواهد نشان می‌دهد که سانسور می‌تواند کل جمعیت را به حاشیه راند در حالی که به هیچ وجه ایمنی را بهبود نمی‌بخشد».

به گزارش جهت پرس؛ یکی از سخنگویان متا در بیانیه‌ای گفت که این شرکت بازخورد هیات مدیره را بررسی کرده و ظرف 60 روز پاسخ خواهد داد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/165246

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی