پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تل‌آویو پیش‌بینی کرد:

شمار نظامیان زخمی رژیم صهیونیستی از ابتدای تجاوز این رژیم به نوار غزه به شدت افزایش یافته است و مقامات تل‌آویو پیش‌بینی کرده است که شمار نظامیان معلول این رژیم در رویارویی با مقاومت به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تَن برسد.

منتشر شده در 15 دی 1402
در سرویس

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت اذعان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی شمار رسمی نظامیان زخمی از ابتدای عملیات طوفان الاقصی را ۲ هزار و ۳۰۰ نظامی اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، اما پزشکان میدانی و درمانگاه‌ها و همچنین مسئولان بخش های بازتوانی ارتش این رژیم اعلام کرده اند که آمار کلی زخمی های ارتش بسیار بیشتر از این است.

یدیعوت آحارونوت اعلام کرد که وزارت جنگ این رژیم یک شرکت خارج از این وزارتخانه را مأمور بررسی جنگ ها و عملیات های نظامی سابق اشغالگران صهیونیست کرده است تا ارزیابی هایی درباره شمار نظامیانی که در سال ۲۰۲۴ به عنوان معلول به رسمیت شناخته خواهند شد، ارائه کند.

به نوشته این روزنامه، ارزیابی ها نشان دهنده آن است که شمار نظامیان معلول به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن افزایش خواهد یافت و این ارزیابی ها، حداقلی و محافظه کارانه بوده است.

این در حالی است که براساس پیش بینی ها، شمار درخواست ها برای اعلام معلولیت از سوی نظامیان به ۲۰ هزار درخواست خواهد رسید.

یدیعوت آحارونوت می افزاید که در یکسال گذشته، بخش بازتوانی ارتش «اسرائیل» معلولیت پنج هزار نظامی را تأیید کرده است که سه هزار و ۴۰۰ مورد آن از هفتم اکتبر به بعد بوده است و آمار یادشده، شهرک نشینان صهیونیست را که از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تاکنون در شمال، جنوب و سایر مناطق فلسطین اشغالی زخمی شده اند، شامل نمی شود.

براساس گزارش این روزنامه عبری، دست و پای شمار زیادی از نیروهای نظامی رژیم اشغالگر به شدت زخمی شده است و اداره این شرایطی نیازمند آمادگی فراوان و تجهیز امکانات پزشکی و همچنین تأمین منازل و خودروهای ویژه برای معلولان و حمایت روانی و اجتماعی از آنهاست که چنین روندی، نیازمند بودجه های بسیار کلانی است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲(۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه نوار غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و متوقف ساختن عملیات مقاومت، در حال بمباران این منطقه تحت محاصره است.

 بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین در غزه، در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون، ۲۲ هزار و ۴۳۸ فلسطینی شهید و ۵۷ هزار و ۶۱۴ نفر دیگر زخمی شدند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153887

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی