پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

واکنش کاربران عرب به موشک باران سرزمین‌های اشغالی در فضای مجازی:

پس از آغاز حملات پهپادی و موشکی ایران علیه رژیم صهیونیستی در همان دقایق نخست با استقبال و واکنش گسترده کاربران فضای مجازی در کشورهای عربی رو به رو شد.

منتشر شده در 26 فروردین 1403

از نخستین لحظات اعلام خبر حملات پهپادی و موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سمت سرزمین های اشغالی در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت سرداران سرافراز، شبکه‌های اجتماعی کشورهای عربی همراه با خوحشحالی واکنش های جالب توجهی داشتند.

محمد المختار الشنقیطی استاد مطالعات بین الملل دانشگاه قطر نوشت : « هر حمله ایران به اسرائیل، هر چقدر هم که کوچک باشد، آسیب روانی بزرگی به اشغالگران اسرائیلی وارد می‌کند و از بار جنگ بر غزه می‌کاهد».

« پس از ترور افسران ایرانی، با توجه به تسلط راهبردی ایران، اسرائیل برای هرگونه رویارویی در جبهه شمالی با لبنان و سوریه، خروج نیروهای خود را از غزه آغاز کرد».
أدهم أبو سلمیه، فعال رسانه‌ای و کارشناس مسائل فلسطینی، نوشت: آنچه شنبه شب رخ داد برای نخستین بار سد مهمی را شکست و این پیامی به اشغالگران است، که پس از هفتم اکتبر معادلات جدیدی در منطقه در حال شکل گیری است .. این بسیار مهم است.

صلاح بن عمر بابقی مجری و خبرنگار یمنی نوشت: “ما از شبی استقبال می کنیم که در آن یتیمان، آواره ها و آواره های غزه شادی می کنند. این بزرگترین شبی است که اسرائیل در آن نمی خوابد و “دولتش” جلسه خود را از پناهگاه ها برگزار می کند.”

“چه موافق و چه مخالف ایران باشید، این شبی است که پیامدهای خود را خواهد داشت. همه می دانند که همه چیز در لبه پرتگاه قرار دارد، زیرا این نخستین رویارویی با ماهیت منطقه ای از سال 1973 است. ”
اسماعیل ابو آدم کاربر فضای مجازی عرب نوشت: « این دشمن با ناک اوت شکست نمی خورد، به قول خودشان با امتیاز شکست می خورند، فکر می کنم امشب در ترازوی مقاومت امتیازات زیادی به دست آمد و مبارزه هنوز تمام نشده است.»

کاربر دیگر نوشت:

7 اکتبر، سد را شکست
انصارالله حمایت کرد
حزب الله وارد جنگ شد
ایران طوفان الاقصی را ادامه داد
.
.
.
مقاومت در میدان استوار است انشاء الله

منبع : مشرق نیوز
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/167116

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی