پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پس از جنجال‌ غربی‌ها درباره آزمایش سلاح ضد ماهواره مسکو در فضا، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور با موفقیت سامانه ضد ماهواره آزمایش کرده است.

منتشر شده در 25 آبان 1400
در سرویس

 

 وزیر دفاع روسیه تایید کرد که مسکو یک سامانه ضد ماهواره را در فضا با موفقیت آزمایش کرد.

شامگاه دوشنبه (دیشب) و بامداد سه شنبه (امروز) به وقت تهران مقام‌های ارشد آمریکایی و انگلیسی درباره سرنگون کردن یک ماهواره توسط روسیه در فضا جنجال ایجاد کردند.

ابتدا فرماندهی نیروی فضایی آمریکا اعلام کرد که روسیه طی روزهای اخیر یک ماهواره را در مدار خود در فضا سرنگون کرد.

طبق این گزارش، ماهواره سرنگون شده متعلق به خود روسیه بوده و مسکو در یک آزمایش، با یک موشک ضد ماهواره اقدام به سرنگون کردن آن کرد.

سپس، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و «جان کربی» سخنگوی پنتاگون از یک سو و «مایک والاس» وزیر دفاع انگلیسی از سوی دیگر، اقدام روسیه را محکوم کردند.

پرایس گفته بود: «رفتار خطرناک و غیرمسئولانه روسیه، پایداری درازمدت فضای بیرونی را به خطر می‌اندازد و به وضوح نشان می‌دهد که ادعاهای روسیه برای مخالفت با تسلیحاتی شدن فضا، غیرصادقانه و ریاکارانه است. موشک روسی بیش از ۱۵۰۰ قطعه آوار فضائی در مدار زمین تولید کرد».

به ادعای وزیر دفاع انگلیس، آزمایش موشک ضد ماهواره توسط روسیه نشان دهنده بی‌توجهی این کشور به امنیت، ایمنی و پایداری فضا است.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه امروز (سه شنبه) تایید کرد که این کشور با موفقیت یک سامانه ضد ماهواره آزمایش کرده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین با رد مواضع واشنگتن درباره آزمایش این سامانه ضد ماهواره اعلام کرد، ایالات متحده به خوبی می‌دانست که قطعات ماهواره ساقط شده با توجه به زمان و پارامترهای مداری آزمایش، هیچ تهدیدی برای ایستگاه فضایی بین‌المللی یا سایر دارایی‌های فضایی ایجاد نمی‌کند.

این وزارتخانه افزود، قطعات (ماهواره ساقط شده) فورا به فهرست اصلی سیستم کنترل فضایی روسیه اضافه شده‌اند و تا زمانی که دیگر وجود نداشته باشند، ردیابی خواهند شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/84420

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی