پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قالیباف در صحن مجلس:

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکای امروز همان آمریکای کودتای ۲۸ مرداد است و سطح و عمق نگاه مستکبرانه آنها به مردم و دیگر کشورها از جمله ایران عزیز هیچ تغییری نکرده است.

منتشر شده در 26 مرداد 1401
در سرویس

محمد باقر قالیباف در نشست علنی امروز- چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه- مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت:۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز در سال ۱۳۶۹ به میهن اسلامی را گرامی می‌دارم و به همین مناسبت  به روان پاک سید آزادگان مرحوم سید علی اکبر ابوترابی فرد درود می فرستم.

قالیباف بیان داشت: جمعیت آزادگان و خانواده های صبور آنها ذخیره های ارزشمند کشور هستند که آرامش و آسایش بهترین سال‌های عمر خود را فدای حفظ ایران اسلامی و امنیت مردم کردند. ایران تا همیشه قدردان آزادگان سرافراز خواهد بود دوام توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می کنم.

وی با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد گفت: ملت ایران همواره فهرست بلند بالای دشمنی ،پیمان شکنی بدعهدی، غارت ،جنایت و دخالت قدرتهای خارجی بخصوص ایالات متحده آمریکا را به عنوان سند افشای ماهیت مستکبرین در مقابل چشم خود خواهد داشت.

  رییس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کودتای ۲۸ مرداد از مصادیق غیر قابل انکاری است که یادآوری می کند هنگامی که نظام سلطه منافع خود را در خطر می بیند بی ارزش بودن دموکراسی و آزادی آشکار می‌شود و استقلال کشورها به بازی گرفته می شود.

وی اضافه کرد: آمریکای امروز همان آمریکایی کودتای ۲۸ مرداد است و سطح و عمق نگاه مستکبرانه آنها به مردم و دیگر کشورها از جمله ایران عزیز هیچ تغییری نکرده است  بلکه روز به روز طراحی های پیچیده تر و بی رحمانه تری برای به زانو درآوردن ملت های مستقلی چون ملت ایران در دستور کار هیئت حاکمه این کشور قرار می‌گیرد. آمریکا با  اجیر کردن عده‌ای در این کشور کودتا به راه انداخت در سال‌های بعد از هیچ تلاشی برای سرنگونی انقلاب اسلامی ملت ایران فروگذاری نکرد.

وی افزود: آمریکا در جنگ ملت نجیب ایران علیه دشمن بعثی با تمام قوا از دشمن بعثی حمایت کرد و جنگ همه جانبه اقتصادی علیه جان و مال ملت ایران تدارک دید و برای محروم کردن ایران از حقوق مسلم خود کارزار بین المللی نامشروع  به راه انداخت و مهمترین حامی  غده سرطانی رژیم صهیونیستی یعنی منبع تولید شر و جنایت در منطقه بود و گروه‌های تکفیری را برای در هم شکستن امنیت و تمامیت ارضی کشور های همچون ایران تجهیز کرد.

قالیباف اضافه کرد: آمریکا با زیر پا گذاشتن تمامی قواعد حقوقی و انسانی خون پاک فرزندان برومند ملت ایران همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بر زمین ریخت.

رییس قوه مقننه اضافه کرد: تاریخ جنایت های آمریکا به ملت ایران این درس را  آموخته است که مستکبرین هرگز اصلاح شدنی نیستند و آنچه تضمین استقلال و آزادی مردم ایران است تنها تبدیل شدن به ایران قوی است و قوی شدن ایران جز در  گرو قوی شدن تک تک مردم ایران است. با توکل به خداوند متعال انشالله ملت ایران موانع پیشرفت و توسعه را از سر راه بر خواهند داشت و همچون گذشته مستکبرین را ناامید خواهند کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/38902

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی