پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

‌جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌ها در تهران
سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌ها تکلیف قانونی در بودجه 1402 است، ولی بهتر بود با اطلاع‌رسانی قبلی انجام می‌شد.
منتشر شده در 27 فروردین 1402
در سرویس |

رضا نواز با اشاره به آخرین وضعیت سوخت‌گیری بنزین با کارت سوخت عنوان کرد: در حال حاضر 46 درصد از سوخت‌گیری بنزین کشور با قیمت لیتری 1500 تومان است که با کارت سوخت شخصی انجام می‌شود، همچنین 54 از درصد سوخت‌گیری نیز با قیمت آزاد 3000 تومان انجام می‌شود که 90 درصد آن با استفاده از کارت سوخت جایگاه‌ها انجام می‌شود نه کارت سوخت شخصی.

وی افزود: از 5 تا 6 روز گذشته جمع‌آوری کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌های تهران آغاز شده است و مردم حتما توجه داشته باشند که برای سوخت‌گیری بنزین آزاد، کارت سوخت شخصی خود را همراه داشته باشند.

واز گفت: هم‌اکنون در هر جایگاه تهران حداقل یک کارت سوخت به ازای هر سکو وجود دارد. جمع‌آوری کارت سوخت بنزین آزاد جایگاه‌ها در استان‌های مرزی از ماه‌های قبل آغاز شده است و مسئولان معتقدند موجب کاهش قاچاق بنزین می‌شود. البته این موضوع نباید مصرف واقعی مردم استان‌های مرزی رو تحت الشعاع قرار دهد؛ حال سیاست جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌ها به کل کشور در حال تعمیم است.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: البته استفاده از کارت سوخت شخصی، آمار و اطلاعات خوبی را در اختیار تصمیم‌گیران قرار می‌دهد که می‌تواند مدیریت توزیع بنزین را به نحو بهتری انجام دهند، ولی نکته اینجاست که جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌ها باید با اطلاع قبلی و به صورت گام به گام اجرایی شود تا برای جایگاه‌داران و مردم مشکل‌آفرین نشود.

وی تاکید کرد: جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌ها یک تکلیف قانونی در بودجه 1402 است، اما نباید این اتفاق به صورت ضربتی و بدون اطلاع‌رسانی عمومی انجام می‌شد، حالا نیز ما به مردم اطلاع می‌دهیم که مردم برای سوخت‌گیری بنزین آزاد حتما کارت سوخت خود را همراه داشته باشند.

وی تصریح کرد: همکاری مردم در روزهای گذشته در اجرای این طرح مناسب ارزیابی می‌شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/9666

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی