پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طبق نتایج نظرسنجی مؤسسه گالوپ؛

طبق نتایج نظرسنجی مؤسسه گالوپ، آمریکایی‌ها به طور قابل‌توجهی نسبت به سال گذشته بیشتر نگران امور مالی شخصی خود هستند و شدیدترین افزایش در میان کسانی گزارش شد که نگران توانایی پرداخت قبوض ماهانه خود بودند..

منتشر شده در 20 اردیبهشت 1401
در سرویس

نظرسنجی مؤسسه گالوپ که روز دوشنبه منتشر شد نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به طور قابل‌توجهی نسبت به سال گذشته بیشتر نگران امور مالی شخصی خود هستند، به طوری که بخش قابل‌توجهی گزارش داده‌اند که در حال حاضر “بسیار” یا “به میزان متوسط” نگران تامین هزینه زندگی خود هستند.

راشاتودی گزارش داد، بیش از نیمی (52٪) از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی نگرانی خود را در مورد توانایی حفظ کیفیت زندگی خود ابراز کردند که این رقم نسبت به سال قبل 7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

شدیدترین افزایش در میان کسانی گزارش شد که نگران توانایی پرداخت قبوض ماهانه خود بودند. افرادی که نسبت به این مسئولیت‌ها ابراز نگرانی کردند 40 درصد از پاسخ دهندگان را تشکیل می دهند که افزایش هشت درصدی نسبت به سال 2021 نشان می‌دهد.

نگرانی‌هایی همچنین در مورد پرداخت‌های اجاره و وام مسکن، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری و پس‌اندازهای بازنشستگی پنج درصد افزایش یافته بود. این نگرانی‌ها فکر به ترتیب 35، 22 و 63 درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی را به خود مشغول کرده است.

بر اساس این گزارش، تنها مسائل مالی که نسبت به سال قبل ثابت مانده بود، مسائل مربوط به قبوض پزشکی و پرداخت هزینه تحصیل فرزندانشان بود.

این نظرسنجی در سه هفته اول آوریل همراه با نظرسنجی دیگری انجام شد که نشان می‌دهد برآورد شخصی آمریکایی‌ها از وضعیت مالی‌شان به همین شکل ناامیدکننده است و نشان می‌دهد که تصویر مالی آنها از خود در بحبوحه نگرانی‌های شدید در مورد تورم و هزینه انرژی در حال نزول است.

با این حال، صورت‌حساب‌های پزشکی و پس‌انداز بازنشستگی همچنان دغدغه اصلی اکثر خانواده‌های آمریکایی است.

شاید جای تعجب نباشد که نگرانی های مالی در میان فقرا بیش از ثروتمندان افزایش یافته است. تقریباً از هر چهار بزرگسال کم درآمد سه نفر (73٪) نگران حفظ کیفیت زندگی خود هستند که این افزایش 17 درصدی نشان می‌دهد، در حالی که فقط 36 درصد از ثروتمندان این نگرانی را دارند.

اگرچه نگرانی‌های مالی آمریکایی‌ها در سال گذشته کاهش یافت و به نظر می رسید بهبودی از رکود ناشی از بحران کرونا در افق پیش رو باشد، اما بیشتر این خوش بینی از بین رفته است، به طوری که بسیاری از ارقام منفی سال 2022 با ارقام گزارش شده در سال 2020 برابر و یا حتی از آنها بدتر هستند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/58085

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی