پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تقسیم نقش میان آمریکا و انگلیس برای فریب افکار عمومی و انتقاد از بی توجهی مجامع بین المللی نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه از محورهای مورد توجه روزنامه‌های مطرح جهان عرب است.

منتشر شده در 22 اردیبهشت 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ تحولات نوار غزه، جنایات رژیم صهیونیستی در حق ساکنان این باریکه در سایه سکوت مجامع بین المللی و حمایت‌های تسلیحاتی گسترده کشورهای غربی از این رژیم همچنان در صدر اخبار و تحلیل‌های روزنامه‌های جهان عرب قرار دارد به طوری که این روزنامه‌ها به تقسیم نقش حمایت تسلیحاتی از تل آویو میان آمریکا و انگلیس اشاره کرده اند.

«مراقب دام آمریکا باشید»/ زنبورهای فلسطینی عرض اندام می‌کنند!

روزنامه القدس العربی در خصوص اختلافات میان بایدن و نتانیاهو نوشت: تحولات مربوط به اختلافات میان جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنار سخنرانی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ نشان می‌دهد که دولت بایدن به دنبال ایجاد موازنه میان سیاست‌های حامی تل آویو و تأثیرات مالی گسترده لابی صهیونیستی در آمریکا از یک سو و تأثیر آرا عربی، اسلامی و خیزش دانشجویان بر حزب دموکرات از سوی دیگر است.

«مراقب دام آمریکا باشید»/ زنبورهای فلسطینی عرض اندام می‌کنند!

روزنامه رأی الیوم در مقاله‌ای با تیتر «مراقب دام آمریکا باشید» نوشت: آمریکا می‌توانست از همان نخستین روز، نسل کشی فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی را متوقف کند اما این کار را نکرد و حتی اقدام به تقویت نظامی، سیاسی و رسانه‌ای ماشین جنگ این رژیم کرد. بعد از آتش بس موقت در غزه مشخص شد که آمریکایی‌ها به دنبال یک جنگ فرسایشی برای فرسودن مقاومت فلسطین و جایگاه مردمی آن و توان ملت فلسطین و حامیان آنها هستند.

در واقع این روش شیطانی شیطان بزرگ یعنی آمریکا جدید نیست و پیشتر در جنگ‌های گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. آمریکا به دنبال فرسودن توان رژیم‌های عربی است؛ رژیم‌هایی که دوست و همپیمان آمریکا هستند. واشنگتن می‌خواهد این رژیم‌ها در نهایت ذلت و سرسپردگی در برابر ملت‌های خود به تصویر کشیده شوند و دیگر گزینه‌ای جز پناه بردن به آمریکا نداشته باشند زیرا دیگر پایگاه مردمی ندارند.

«مراقب دام آمریکا باشید»/ زنبورهای فلسطینی عرض اندام می‌کنند!

روزنامه لبنانی الاخبار با تیتر «رفح زنبورهای خود را بیرون می آورد» نوشت: طی روزهای گذشته شاهد تحولات میدانی منحصر به فردی در میدان نبرد میان رزمندگان فلسطینی و عناصر متجاوز صهیونیست در غزه بوده ایم. نیروهای مقاومت در یک روز موفق شدند ۱۰ تانک و جنگ افزار نظامیان صهیونیست را در محورهای رفح و الزیتون به آتش بکشند و پنج کمین موفق علیه این عناصر ایجاد کنند. برای نخستین بار نیز یک حمله موشکی گسترده علیه عمق مناطق اشغالی صورت گرفت که سامانه موشکی گنبد آهنین نتوانست جلوی این حمله را بگیرد. علاوه بر این دست کم ۱۱ نظامی صهیونیست با نیش‌های آتشین زنبورهای رفح مصدوم شدند که باعث به وجود آمدن موج تمسخر در رسانه‌ها و فضای مجازی شد.

«مراقب دام آمریکا باشید»/ زنبورهای فلسطینی عرض اندام می‌کنند!

روزنامه سوری الثوره در مقاله‌ای با تیتر «تفاوتی میان آمریکا و انگلیس نیست» نوشت: آمریکا و انگلیس هر ۲ سیاست تضمین امنیت رژیم صهیونیستی و سو استفاده از جنگ‌ها و بحران‌ها را با هدف نابود کردن فرصت‌های صلح در منطقه در پیش گرفته اند. تفاوتی میان بایدن و کامرون وجود ندارد؛ هر ۲ آنها برای تضمین برتری نظامی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه به این رژیم سلاح تزریق می‌کنند اما اینک آنها تقسیم نقش کرده اند؛ از یک سو آمریکا مدعی شده دیگر به اسرائیل سلاح نمی‌دهد از سوی دیگر انگلیس تاکید کرده به صادرات سلاح به اراضی اشغالی ادامه می‌دهد.

«مراقب دام آمریکا باشید»/ زنبورهای فلسطینی عرض اندام می‌کنند!

روزنامه العربی الجدید در گزارشی به تداوم خیزش دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا اشاره کرد و نوشت: دانشگاه‌های مختلف آمریکا از چند هفته قبل شاهد برگزاری اعتراضات ضدصهیونیستی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و همچنین تحریم شرکت‌ها و افراد مرتبط با رژیم صهیونیستی بوده است. این در حالی است که نیروهای پلیس آمریکا به صورت وحشیانه ای برای خاموش کردن این شعله به دانشگاه‌ها حمله می‌کنند. این تحولات بیانگر آن است که تغییرات گسترده‌ای در زمینه نقش جوانان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا رقم خواهد خورد. آنها بیش از گذشته در روند و بیشتر از نسل‌های گذشته در این انتخابات تأثیرگذار خواهند بود.

«مراقب دام آمریکا باشید»/ زنبورهای فلسطینی عرض اندام می‌کنند!

روزنامه یمنی المسیره در مقاله‌ای قابل تأمل در خصوص بی تفاوتی کشورهای عربی نوشت: ارتش و سلاحی که در راستای حمایت از دشمنان دین به کار گرفته نشوند هیچ ارزشی ندارند. این سلاح‌ها بدون حرکت در مسیر حق، تنها آهن پاره‌هایی هستند که به مرور زمان زنگ می‌زنند. کشورهای عربی که انبارهای خود را با سلاح‌های جدید و پیشرفته پر کرده اند و پشت سر هم قراردادهای تسلیحاتی امضا می‌کنند کی و کجا قصد دارند از این سلاح‌ها استفاده کنند؟ این سلاح‌ها را به مردان واقعی بدهید تا به شما نشان دهند چه بر سر دشمنان می‌آورند.

منبع : مهر
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/170014

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

  1. ننگ این جنگ ماند بر حکام عرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی