پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رئیس‌جمهور:
سید ابراهیم رئیسی گفت: سیاست ایران همکاری جامع و متوازن با قدرت‌های نوظهور آسیایی، چون چین، هند و اندونزی است.
منتشر شده در 3 خرداد 1402
در سرویس

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پس از سفر به اندونزی در فرودگاه مهرآباد ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت، گفت: سفر اندونزی سفر به کشوری که بیشترین جمعیت مسلمین را در خود جای داده است و جایگاه ممتازی در سازمان «آ. سه. آن» دارد و جایگاه قابل توجهی در منطقه دارد، سفر مهمی بود که ابعاد مختلفی داشت.

وی با اشاره به اینکه اعتمادسازی را شروع کرده‌ایم، افزود: ارتباطات با کشور‌های مختلف براساس سیاست چندجانبه‌گرایی اقتصادی است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: سیاست ما در آسیا جامع است و قصد همکاری با قطب‌های نوظهور را داریم، اقتصاد ما و اندونزی مکمل است در این سفر توانستیم ۱۱ سند همکاری میان دو کشور را به امضا برسانیم.

رئیسی تصریح کرد: دست پُری در مذاکرات داشتیم، از این حیث که در ابتدای مذاکرات‌مان کار نویی انجام شد و از تجهیزات پزشکی رو نمایی شد، ۱۲ بیمارستان اندونزی به تجهیزات ساخت ایران مجهز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های پزشکی گام‌های خوبی برداشته‌ایم و قرارداد‌هایی را منعقد کرده‌ایم، گفت: بیش از ۱۷ سال است مذاکرات تعرفه ترجیحی میان دو کشور به نتیجه نرسیده بود که در سفر اخیر این توافق صورت گرفت. 

رئیس‌جمهور اظهار کرد: تهاتر برای رفع موانع تجارت از دیگر اقدامات انجام شده بود، در حوزه انرژی در بخش‌های پایین دستی و بالادستی توافقاتی صورت گرفت.

وی همچنین ادامه داد: در حوزه‌های خارجی، هم در مسائل منطقه‌ای و هم فرامنطقه‌ای دیدگاه مشترکی با مقامات اندونزیایی داشتیم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/6276

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی