پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

«محمد» بیشترین نامگذاری نوزادان در برلین را به خود اختصاص داد

بر اساس گزارش منابع آلمانی، نام «محمد» بیشترین تعداد نامگذاری را در میان نوزادان آلمانی در شهر برلین طی سال 2022 به خود اختصاص داده و نگرانی مقامات آلمانی از روند اسلامی شدن این کشور را افزایش داده است.
منتشر شده در 20 اردیبهشت 1402
در سرویس

 نام «محمد» بیشترین تعداد نامگذاری را در میان کودکان مذکر در پایتخت آلمان به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش روزنامه «تاگس اشپیگل»، نام محمد توانسته است که پیشتاز تعداد نامگذاری را به خود اختصاص دهد این در حالی است که پیش از این نام‌هایی نظیر نوحا (نوح) و آدام (آدم) جزو بیشترین تعداد نامگذاری را در میان کودکان مذکر آلمانی در برلین داشته است.

پیشتازی نام محمد در میان نوزادان در سال‌های اخیر در شهر برلین، باعث مناقشه‌ها و بحث‌های زیادی در داخل آلمان شده است. افزایش شدید تعداد نامگذاری نوزدان به نام پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله، این نگرانی را درباره اسلامی شدن آلمان در آینده ایجاد کرده است و این هراس پس از موج اخیر مهاجرت‌ها به آلمان که از سال 2015 آغاز شده، تشدید یافته است.

بر اساس گزارش این نشریه آلمانی، این موضوع تنها به نوزادان پسر مربوط بوده این در حالی است که نام «صوفیا» بیشترین نامگذاری را در میان نوزادان کودک در برلین داشته و پس از آن نام‌هایی نظیر «امیلیا» و «ایما» قرار دارند.

قابل ذکر است که بر اساس گزارش سازمان‌های آلمانی، نام «نوحا» همچنان بیشترین تعداد نامگذاری در میان نوزادان در تمام آلمان را به خود اختصاص داده است.

در سال 2021، نام محمد در جایگان سوم در شهر برلین قرار داشته این در حالی است که این نام در سال 2022 به صدر رسیده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7558

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی