پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

عضو کمیسیون عمران مجلس:

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای تبادل ارزهای دیجیتال در پلتفرم های داخلی گفت: برخوردهای سلبی و محدودسازی پلتفرم های داخلی برای تبادل ارزهای دیجیتال مشکلی را حل نمی کند بلکه باعث فرصت سوزی برای کشور می شود.

منتشر شده در 30 بهمن 1400
در سرویس

رحمت الله فیروزی پوربادی با اشاره به ضرورت قانون گذاری در حوزه رمز ارز و ساماندهی پلتفرم های داخلی تبادل آن، بیان کرد: تبادل ارزهای دیجیتال مدتی است در بین اقشار مختلف جامعه رواج پیدا کرده و مورد استقبال قشر جوان جامعه نیز قرار گرفته است. آنچه که ما امروز در این حوزه با آن مواجه هستیم فقدان قانون در این حوزه است لذا قانون گذاری در این حوزه و فراهم کردن بستر تبادل ارزهای دیجیتال در بستر پلتفرم های داخلی یک امر ضروری است. هر کاری که در بستر قانون حرکت کند به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

وی در ادامه اظهار کرد:باید بستری را فراهم کنیم تا تبادل ارزهای دیجیتال در چهارچوب قانون و در بستر پلتفرم های داخلی صورت گیرد

امروز تبادل ارزهای دیجیتال در سطح دنیا دنبال می شود و ما نیز نباید به سادگی از کنار فرصت خوب ایجاد شده بگذریم. باید بستری را فراهم کنیم تا تبادل ارزهای دیجیتال در چهارچوب قانون صورت گرفته و پلتفرم های داخلی تبادل ارزهای دیجیتال نیز ساماندهی شوند. پلتفرم های داخلی قطعا از ظرفیت خوبی برخورداره بوده و قبل از جذب مردم از سوی پلتفرم های خارجی باید بستر لازم برای تبادل ارزهای دیجیتال در پلتفرم های داخلی را فراهم کنیم.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وجود قانون در این حوزه سلامت کار را تضمین کرده و بستری قانونمند و نظارت پذیر را برای تبادل ارزهای دیجیتال در داخل فراهم می کند. بنده با برخورد سلبی با ارزهای دیجیتال مخالف بوده و معتقد هستم که باید در این حوزه قانون گذاری صورت گیرد. قانون چهارچوب کار را تعیین کرده و این مزیت را به ما می دهد که از فرصت ایجاد شده به نحو احسن استفاده کنیم.
در حوزه ارزهای دیجیتال نیاز به قانون داریم

فیروزی پوربادی در پایان تاکید کرد: برخوردهای سلبی و محدودسازی پلتفرم های داخلی برای تبادل ارزهای دیجیتال مشکلی را در این حوزه حل نمی کند بلکه باعث فرصت سوزی برای کشور می شود. آنچه که در بحث تبادل ارزهای دیجیتال نیاز است قانون و مدیریت صحیح است. جامعه مسیر خود را طی می کند و ما نیز باید با برنامه ریزی و قانون گذاری دقیق همراه مردم گام برداریم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/70183

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی