پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: تأخیر ۹ ماهه کانون وکلا در برگزاری دوره‌های کارآموزی وکالت اصلا قابل پذیرش نیست و نمایندگان پیگیر این موضوع است.

منتشر شده در 23 اردیبهشت 1402
در سرویس

بهزاد رحیمی، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی درباره علت تأخیر کانون وکلای استان کردستان در برگزاری دوره‌های کارآموزی آزمون وکالت بعد از گذشت ۹ ماه از اعلام نتایج گفت: این کم‌کاری حقیقتاً به ضرر عده زیادی از کسانی است که در این آزمون ها قبول شده‌ و درصدد بودند که به این حرفه وارد شوند. دلیل این موضوع نیز مقاومت گروه‌های ذی‌نفع در این موضوع است. 

این نماینده مجلس یازدهم افزود: تأخیر در برگزاری دوره های کارآموزی بعد از ۹ ماه قابل پذیرش نیست و این موضوع را قطعاً پیگیری خواهم کرد تا نتیجه مطلول حاصل شود. دلیل اینکه تاکنون این موضوع توسط پیگیری نشده بود این بود که تاکنون هیچ یک پذیرفته‌شدگان و یا هیچ ارگان و نهادی این موضوع را از ما پیگیری نکرده بود. 

وی در پاسخ به این سوال که چرا کانون وکلا همچنان معتقد است که قانون تسهیل در حوزه آزمون وکالت قابلیت اجرا ندارد، گفت: کانون‌های وکلا به دلیل انحصاری که سالیان سال در اختیارشان بوده، از ورود جوانان و افراد تحصیل کرده جدید به این حوزه جلوگیری می کنند و به دلیل همین تعارض منافع است که با اجرای این قانون مخالفت می‌کند. 

رحیمی در پاسخ به سوالی درباره انتظارات از اداره نظارت بر وکلای قوه قضائیه، بیان کرد: توصیه من به‌عنوان نماینده مجلس به آنها این است که زمینه ورود وکلای جدید به این حوزه را فراهم کنند. تصویب این قانون در مجلس برای رفع این انحصار بود ولی کانون وکلا با ایجاد مانع در این مسیر همچنان سعی می‌کند که منافعش در این حوزه حفظ شود.  

وی در پایان گفت: نمایندگان مجلس نیز با پیگیری و نظارت بر حسن اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تلاش می‌کنند تا این قانون به بهترین شکل اجرا شود. دلیل این تأخیر را در کمیسیون ویژه جهش تولید و در کمیسیون حقوقی و قضایی مطرح  و پیگیری خواهیم کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7272

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی