پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:

سردار کارگر با تاکید بر لزوم تشکیل ستاد ملی مقابله با آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور، گفت: امروزه کشور نیاز به محبت و گذشت دارد؛ چون دشمن به‌دنبال حذف این دو مولفه در خانواده است.

منتشر شده در 1 آبان 1401
در سرویس

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس (شنبه) در نشست فصلی بصیرت‌افزایی که با عنوان بررسی و تحلیل وقایع اخیر کشور با حضور کلیه معاونین، مدیران و کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در تهران و همزمان به‌صورت تصویری در ارتباط با مراکز استان‌های سراسر کشور در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه؛ اتفاقات اخیر کشور، برنامه‌ریزی شده از سوی استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی بود، اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی دشمنان بر هم زدن وحدت، ایجاد تفرقه، نفرت و کینه در کشور است؛ نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم تحریم‌ها و تهدیدات نظام سلطه در طول ۴۳ سال گذشته توانسته است با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، روز به روز پیشرفت کند، کشوری که در دوران دفاع مقدس سیم‌خاردار وارد می‌کرد، امروز موشک و پهپاد صادر می‌کند.

سردار کارگر در ادامه به پیشرفت‌های چشمگیر نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در دوران کرونا ایران جزو شش، هفت کشوری بود که موفق به تولید واکسن کرونا شد، امروز کشورمان به قطب پزشکی منطقه تبدیل شده و بیمارانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس برای درمان به بیمارستان‌های ما مراجعه می‌کنند؛ همچین اخیرا یک شرکت خصوصی در ایران توانسته است، هواپیما تولید کند و این‌ها موفقیت‌هایی است که در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی رخ داده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد کشور ما پیشرفت کند، خاطرنشان کرد: امروز دوگانگی رفتار دنیای غرب به خوبی نمایان شده است؛ چندین سال است که مردم یمن زیر موشک‌ها و بمب‌های رژیم سعودی به خاک و خون کشیده می‌شوند، اما جامعه جهانی عکس‌العملی نشان نمی‌دهد! درخصوص سوریه و عراق هم همین گونه است؛ داعشی که به اذعان «کلینتون» توسط آمریکایی‌ها ساخته شده است و این همه جنایت در این کشورها انجام داد، اما شاهد هیچ‌گونه واکنشی از سوی غربی‌ها نبودیم؛ ولی در جنگ روسیه و اوکراین – البته ما با جنگ موافق نیستیم – دنیا را برای مقابله با روسیه بسیج می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به ادعای کذب غرب و آمریکا مبنی بر فروش پهپاد توسط ایران به روسیه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نخبگان فرمودند: زمانی اعلام می‌کردند پهپادهایی که ایران نشان می‌دهد فتوشاپ است، اما امروز ایران را محکوم می‌کنند که چرا پهپادهای شما در جنگ روسیه و اوکراین به کارگیری می‌شود، این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران پهپادی به روسیه برای حمله به اوکراین نفروخته است.

سردار کارگر افزود: اگر قرار بر تحریم و محکومیت باشد، باید آمریکایی‌ها در صدر باشند؛ چرا که از سلاح‌ها و موشک‌های آمریکایی برای بمباران یمنی‌ها استفاده می‌شود و باید به این موضوعات در شورای امنیت رسیدگی شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام سلاح‌هایی که در اختیار داعش بود، توسط آمریکایی‌ها تامین شده بود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران زیر بار حرف زور نخواهد رفت، ما انقلاب کردیم که زیر بار حرف زور نرویم و تا کنون موفق بوده‌ایم و در ادامه هم موفق خواهیم بود.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور در راستای لزوم رفع کاستی‌ها و نیازهای کشور، آموزش و پرورش را مهم‌ترین مرجع و مرکزی دانست که باید به آن توجه ویژه شود و در این خصوص اظهار  کرد: همه مسئولان در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید با تمام توان در کنار آموزش و پرورش باشند، ما باید دانش‌‍آموزان را برای بازدید از موزه‌ها دعوت کنیم، امروز ۱۶ میلیون دانش‌آموز و ۱۱۰ هزار مدرسه در کشور داریم که این ظرفیت بسیار بالایی است و باید به آن توجه ویژه شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن با برنامه‌ریزی، برای دانش‌آموزان و دانشجویان هدف‌گذاری کرده است، گفت: با توجه به فروکش کردن بیماری کرونا، به رئیس جمهور پیشنهاد می‌کنم، جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا که هر هفته شنبه‌ها برگزار می‌شد را به‌عنوان «ستاد ملی مقابله با آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی» در جهت تحلیل و بررسی مشکلات در این حوزه‌ ادامه دهند.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اعلام اینکه، مدارس در دوران دفاع مقدس از مهمترین مراکز اعزام نیرو به جبهه‌ها بودند، حذف معاونت پرورشی از آموزش و پرورش و اجرای سند ۲۰۳۰ را دو اشتباهی دانست که در سیستم آموزشی کشور صورت گرفت و بیان داشت: هدف اصلی سند ۲۰۳۰ سکولار کردن مدارس بود؛ در دفاع مقدس ۳۶ هزار دانش‌آموز به شهادت رسید که همه این‌ها توسط مسئولین و مربیان پرورشی مدارس به جبهه‌ها اعزام می‌شدند.

سردار کارگر در بخش دیگری از سخنان خود، تجزیه کشور را هدف اصلی دشمن دانست و اظهار داشت: دشمن به‌دنبال تفرفه‌افکنی بین اقوام و رسیدن به ایران ضعیف و کوچک است و نباید در این راستا غفلت کنیم؛ مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در کشور وجود دارد، اما باید این مشکلات را در درون خانواده حل کنیم؛ افتخار جمهوری اسلامی این است که امروز ما خودمان کشورمان را اداره می‌کنیم در حالی که در گذشته بین ۴۰ تا ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران حضور داشتند و کارها را در ابعاد مختلف مدیریت می‌کردند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه در حوزه اقتصادی نیز امروز آمریکایی‌ها با تحریم اجازه نمی‌دهند که ما محصولاتمان را به فروش برسانیم، افزود: صهیونیست‌ها دانشمندان ما را به شهادت می‌رساند و پس از آن علنا اعلام می‌کنند که ما ترور کردیم، اما از سوی هیچ کس و هیچ کشوری محکوم نمی‌شود؛ حال چگونه است که آمریکا دلسوز مردم ایران شده است؛ وقتی که شهید فخری‌زاده به شهادت رسید، آمریکایی‌ها نه‌تنها این اقدام را محکوم نکرد، بلکه رژیم صهیونیستی را تشویق کردند. در گذشته و زمانی که ناو آمریکایی هواپیمای مسافربری ایرانی را مورد هدف قرار داد و باعث به شهادت رساندن زنان و کودکان بی‌گناه شد نه‌تنها نقدی صورت نگرفت، بلکه به فرمانده آن ناو آمریکایی مدال هم دادند. 

وی با تاکید بر اینکه آمریکا رو به اضمحلال است، گفت: آمریکا می‌خواهد دنیا را همچون جنگل اداره کند، اما ما زیربار این موضوع نخواهیم رفت. آمریکایی‌ها با قول حمایت از اوکراین او را به جنگ با روسیه تحریک کردند و پس از جنگ از او هیچ حمایتی نکردند؛ امروز هم نیز آمریکایی‌ها می‌خواهند جنگ با روسیه ادامه پیدا کند و این نقشه‌ای است که استکبار به دنبال آن است.

سردار کارگر با بیان اینکه مسئولین باید مشکلات اقتصادی مرتفع کنند، خاطرنشان کرد: ما به نیابت از شهدا می‌خواهیم ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را ترویج دهیم و این نافی اشکالات و ایرادات در کشور نیست.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه با جنگ، دعوا و خونریزی مشکلات حل نمی‌شود، اظهار داشت: اگر روزی پلیس در کشور تضعیف شود هیچ کسی امنیت نخواهد داشت.

وی گفت: امروز کشور نیاز به محبت، برادری، خواهری و گذشت دارد و دشمن به دنبال این است که این موضوعات در خانواده، محلات، مساجد و مدارس وجود نداشته باشد؛ ما اشتباه بزرگی کردیم و دو سال به دلیل کرونا مدارس و دانشگاه‌های تعطیل کردیم و آن‌ها را به فضای مجازی سوق دادیم، امروز خارج کردن از فضای مجازی امکان پذیر نیست چرا که ما خودمان چنین کاری کردیم.

سردار کارگر گفت: تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و رفت و آمدهای خانوادگی باعث یک گسست اجتماعی شد؛ در زمان کرونا سینما را باز کردند، اما مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و نماز جمعه‌ها تعطیل شد که این یک اشتباه بزرگ و سیاست اشتباه بود. امروز همه ما مسئول هستیم و باید مواظب باشیم. اعتقاد من این است ما باید با کسانی که نسبت به برخی مسائل معترض هستند، صحبت کنیم. 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/29597

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی