پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حل مشکلات معیشتی با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از تجارب بین‌المللی شدنی است.

منتشر شده در 11 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ علی لاریجانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت نام به عنوان داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، گفت: به ساحت نورانی امام بزرگوار ادای احترام می‌کنم و یاد شهدای گرانقدر اخیر، رئیس جمهور سخت‌کوش و متواضع و همراهان ایشان را گرامی می‌دارم و ضمن همدردی با مردم مظلوم و مقاوم رفح به سردار بزرگ مقاومت، شهید سلیمانی ادای احترام می‌نمایم.

وی افزود: مردم عزیز ایران، امروز شرایط معیشتی سخت است. همه انتظار دارند حکومت راه حل درستی برای مشکلات بیابد. اما آیا این مشکلات حل شدنی است؟ که می‌گویم آری، با تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از تجارب بین المللی این کار شدنی است.

لاریجانی تاکید کرد: برخی کشورها وضعی به مراتب بدتر از ما داشتند ولی توانستند آن را حل کنند، لذا باید از تجارب بین المللی، متناسب با مختصات کشور بهره بگیریم.

داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: هدف اساسی این تغییرات عدالت اجتماعی و پیشرفت ملی در همه بخش‌های فرهنگی اجتماعی، سیاسی، علمی و سیاست خارجی است. عدالت به این معنا که هر کس به حق خود برسد و پایه این حق، حقوق فطری انسان‌ها است که باید دولت زمینه رشد آن را فراهم کند و در این مسیر ما به ملت قوی و دولت زمینه ساز نیازمندیم.

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در این الگو دولت جایگزین ملت نمی‌شود، ولی بستر متوازن برای مشارکت و رقابت مردم در همه حوزه‌ها را فراهم می‌کند و آزادی‌های، سیاسی، اجتماعی فرهنگی و اقتصادی برای این امر ضرورت دارد. زمانی برای از دست دادن نداریم، لذا باید برای عبور از موانع از روش‌های منسوخ ارتفاع بگیریم.

وی با بیان الزامات حل مشکلات، گفت: الزامات تحقق این امر تکیه بر شعارهای اصلی انقلاب است. وحدت ملی جامعه ما به اندازه زیادی از اختلافات آسیب دیده است. در دولت مد نظر من، هر کاربلد و توانایی، با هر سلیقه سیاسی به کار گرفته می‌شود. دولت یک حزب و یک جناح نیست، لذا به جای نگاه تمرکزگرا و از بالا به پایین، زمام امور مناطق ایران عزیز در اختیار نخبگان استانی قرار می‌گیرد.

لاریجانی در خصوص دیپلماسی در دولت خود، بیان کرد: دیپلماسی کشور باید پیشرفت ایران را مسئله اصلی تعاملات خود قرار دهد. راهبرد ایران به عنوان قدرت مهم منطقه این است که کل منطقه امن و قدرتمند باشد.

وی گفت: امروز ایران عزیز با تمدن کهن نقش آفرین صحنه بین المللی است و همکاری خود را با قطب‌های جهانی صرفاً بر اساس منافع ملی و امنیت ملی تعریف می‌کند. در این میان حل مسئله تحریم‌ها برای گشایش اقتصادی جزو اولویت‌های دیپلماسی خواهد بود.

لاریجانی ادامه داد: مبنای تعاملات چه در سطح منطقه و چه بین المللی به نحو غالب با تکیه بر مزیت‌های رقابتی بر محور توسعه اقتصادی خواهد بود و البته بنیه دفاعی قوی برای نیروهای مسلح با توجه به شرایط ایران نیز مد نظر است.

داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: تنها با روش‌های علمی می‌توان مشکلات را حل کرد، نه با شعار و نظرات غیر تخصصی. پیامبر ما فرمودند، هرگاه به کاری پرداختید آن را با دانش و خرد انجام دهید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع اقتصاد کشورمان، عنوان کرد: در مقوله اقتصاد علاوه بر محوریت تولید و اشتغال، مبارزه با علل فساد مهم‌تر از برخورد با معلول‌ها است. اگر دولت جایگزین ملت نشود، شفافیت بیشتر شود و مقررات زائد تقلیل یابد، زمینه فساد از بین می‌رود. با دولت فربه و مداخله گر در همه امور مردم، حتماً راه به جایی نمی بریم.

لاریجانی با بیان سخنی از شهید آیت الله مطهری خاطرنشان کرد: شهید آیت الله مطهری فرمودند حکومت‌ها ممکن است آرمانهای متعالی داشته باشند، اما اگر از اقتصاد سالم و ثروت زا برخوردار نباشند، به هیچ یک از آنها نمی‌رسند، لذا تاکید ما در این مقطع زمانی بر توسعه اقتصاد ملی است که یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای نجات کشور است.

منبع : مهر
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/171821

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی