پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با وجود تلاش‌های بسیار زیاد عبدلحمید در شرق کشور برای ناامیدی و کم شدن مشارکت مردم انجام داد مردم بلوچ و اهل سنت با حماسه آفرینی خود در ساختار جمهوری اسلامی سهیم شدند.

منتشر شده در 13 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ در روزهای که مولوی عبدالحمید انواع تلاش‌ها را برای کاهش مشارکت و ناامیدی مردم از صندوق رای در جنوب شرق انجام داد؛ هزاران نفر از مردم بلوچ و اهل‌سنت نه تنها در انتخابات مجلس شرکت کردند بلکه برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی، همزمان دو مولوی اهل سنت نیز به دست همین مردم عزیز به خبرگان رهبری فرستاده شد و مردم بلوچ و اهل سنت اینک دو برابر گذشته در مهمترین و عالی‌ترین مجلس کشور و ساختار جمهوری اسلامی سهم دارند.

قوم بلوچ در انتخابات اخیر از همه ظرفیت فهرست خود برای رای دادن استفاده کرد، آنها علاوه بر دو نماینده در مجلس سرنوشت ساز خبرگان رهبری ، اینک چهار نماینده مستقل نیز در مجلس شورای اسلامی دارند. مردم سالاری دینی و انتخابات فرصتی برای اقوام و مذاهب است که سهم خود را از ساختار قدرت در حاکمیت بدست بیاورند. آنهایی که از این فرصت استفاده می‌کنند حتما قدرتمندتر و بانفوذتر از قبل خواهند شد و آنهایی که از این ظرفیت فاصله می‌گیرند در واقع حق خود، قومیت و مذهب شان را هم نادیده می‌گیرند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/162430

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی