پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیاوران، دیباجی، آیت‌اله کاشانی و شهرک غرب از لحاظ اسکان و استقرار مشترکان بدمصرف آب، در رده‌های اول تا چهارم نواحی تهران قرار دارند.

منتشر شده در 1 بهمن 1401
در سرویس

سید رسول باقری، معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار داشت: 133 هزار و 682 خانوار در شهر تهران بیش از دو برابر الگو و حد مجاز آب مصرف می‌کنند که ناحیه نیاوران با 18 هزار و 200 مشترک بدمصرف بیش‌ترین تعداد بدمصرف را در خود جای داده است.

وی افزود: سه درصد از مشترکان پایتخت بدمصرف هستند که هشت درصد آب شرب خانگی این کلان‌شهر را مصرف می‌کنند.

باقری با بیان اینکه “نواحی دیباجی، آیت‌اله کاشانی و شهرک غرب از لحاظ اسکان و استقرار مشترک بدمصرف در رده‌های بعدی قرار دارند”، گفت: الگوی مصرف آب در تهران 14 مترمکعب برای هر خانوار در ماه است؛ مشترکانی که ماهانه بیش از دو برابر الگوی مصرف یعنی بیش از 28 مترمکعب آب مصرف می‌کنند، «بدمصرف» محسوب می‌شوند.

به گفته معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گروه «بدمصرف‌ها» معادل 42 میلیون و 492 هزار و 806  مترمکعب آب را در 9 ماه نخست امسال مصرف کرده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای طرح برخورد با مشترکان بدمصرف (18مهرماه) تاکنون، آب حدود 27 هزار خانوار بدمصرف تهرانی (شامل 20هزار خانوار خانگی و 7000 خانوار غیرخانگی) به صورت موقت از ساعت 9 تا 16 قطع شده است.

40درصد تهرانی‌هاخوش‌مصرف هستند

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: 40درصد از مشترکان تهرانی خوش‌مصرف هستند و مطابق برآورد 9 ماهه شرکت آب و فاضلاب استان تهران 27 درصد حجم آب شرب خانگی پایتخت به این دسته از مشترکان اختصاص یافته است.

باقری با بیان اینکه “مشترکانی که ماهانه 14 مترمکعب و کم‌تر آب مصرف کنند «خوش‌مصرف» هستند”، گفت: ️پرمصرف‌ها 65 درصد از حجم آب شرب پایتخت را مصرف می‌کنند.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران با بیان این‌که دو میلیون و 3755 مشترک پرمصرف آب در تهران وجود دارد، گفت: پرمصرف‌های تهرانی 57 درصد هستند که 65 درصد از حجم آب شرب خانگی را مصرف می‌کنند. او افزود: مطابق قانون مشترکانی که ماهانه تا دو برابر الگوی مصرف یعنی 14 تا 28 مترمکعب آب مصرف می‌کنند، مشترک «پرمصرف» هستند. 

قطع آب 7000 خانوار غیرخانگی بدمصرف

وی افزود: از ابتدای طرح برخورد با مشترکان بدمصرف تهرانی، 7000 اشتراک غیرخانگی بدمصرف با ارسال اخطار و اطلاع قبلی با محدودیت موقت قطع آب مواجه شدند.

باقری تاکید کرد: مشترکان غیرخانگی چنان‌چه بیش از ظرفیت قراردادی خود آب مصرف کنند، مشترک بدمصرف هستند.

وی با بیان این‌که تاکنون این محدودیت از 9 تا 11 صبح اعمال می‌شد، افزود: به دلیل بازدارنده و اثربخش نبودن ساعات قطع، از این پس این محدودیت از ساعت 9 تا 15 و به صورت موقت اعمال شده است.

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: مشترکان غیرخانگی آب شامل واحدهای تجاری، صنعتی، اداری، عمومی، نیروهای مسلح، اماکن مذهبی، بیمارستان‌ها و …. هستند که بر اساس نوع کاربری، فعالیت و تعداد افراد به میزان مشخصی مجاز به مصرف آب هستند که به آن ظرفیت قراردادی می‌گویند.

​​​​​

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/18270

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی