پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وزیر نیرو گفت: ۱.۷ میلیارد متر مکعب از نیاز صنایع به آب با منابع آب نامتعارف جایگزین خواهد شد تا پایداری تولید صنعت حفظ شود.

منتشر شده در 23 فروردین 1403
در سرویس
علی‌اکبر محرابیان صبح امروز در مراسم انعقاد قرارداد طرح‌های تامین پساب برای صنایع گفت: امروز ۱۶ قرار داد به ارزش ۱۹ هزار میلیارد تومان برای جایگزین‌کردن ۴۷ میلیون متر مکعب پساب برای صنعت منعقد شد.
وزیر نیرو گفت: پیشتر این آب از منابع آب زیرزمینی و سطحی مورد استفاده قرار می‌گرفت.
وی افزود: اگر صنایع از آب زیرزمینی و سطحی استفاده کند، جریان تولید را به عدم قطعیت بارش گره زده و ممکن است دچار نوساناتی شوند اما با تامین آب از پساب بهداشتی و آب دریا، جریان تولید از نوسان حفظ خواهد شد و تا زمانی‌که شهر، شهر باشد، پساب بهداشتی تصفیه فاضلاب وجود دارد.
این مقام مسئول گفت: از طرفی فاز توسعه و اوج ارزش افزوده بسیاری از صنایع متوقف بود، زیرا آبی برای تامین نداشتیم اما حالا با مهیا شدن استفاده از آب نامتعارف نظیر پساب یا آب دریا صنایع می توانند فاز توسعه خود را اجرا کنند.
محرابیان گفت: بازتخصیص ۱.۷ میلیارد متر مکعب از نیاز صنعت با منابع آب نامتعارف در دستور کار است که ۸۰ درصد آن از پساب تصفیه شده فاضلاب و ۲۰ درصد آن از دریا تامین می‌شود.وی ادامه داد: تلاش برای حفظ محیط زیست از خطوط اصلی وزارت نیرو است و متعهد به پرداخت حقابه‌های محیط زیست از جمله در دریاچه ارومیه هستیم.
منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/166730

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی