پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: فضای مجازی فضای کسب و کار جوانان است اما اگر این فضا بی‌قانون باشد زندگی و اقتصاد را به هم می‌زند.

منتشر شده در 6 مرداد 1401
در سرویس

محمدباقر قالیباف پنجشنبه شب در آیین گرامیداشت سالروز شهادت حجت‌الاسلام سیدرضا کامیاب در مشهد افزود: در مجلس شورای اسلامی برای اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان قانون تصویب کردیم و می‌دانیم زندگی مردم اینجا است اما می‌فهمیم که اگر فضای مجازی بی‌قانون باشد کسب و کار مردم به هم می‌خورد.

وی ادامه داد: منافقانی که عملیات مرصاد را به راه انداختند از همین فضای مجازی که اقتصاد مردم در آنجا است و ما تا پای جان، پای این که اقتصاد دیجیتالی و زندگی مردم و این پلتفرمها باید باشد هستیم، اما از طرفی هم نباید به دشمن نیز اجازه دهیم، همانها که شهید فخری زاده را به شهادت رساندند و کسی پشت اسلحه آنها نبود بلکه همه از طریق سیستم ارتباطی و فضای مجازی کنترل می‌شد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز درگیر جنگ شناختی و رسانه‌ای در کنار جنگ اقتصادی با دشمن هستیم افزود: جنگ شناختی در اولویت است. دشمنان تلاش می‌کنند که با انقلاب و نظام مبارزه کنند و بین امام و امت فاصله ایجاد کنند و کارآمدی دین را در اداره جامعه زیر سوال ببرند.

وی افزود: در کنار دشمن، افرادی را می‌بینیم که از انقلاب پشیمان هستند و نتوانستند مسیر انقلاب را ادامه دهند. این افراد و دشمنان به دنبال این هستند مشروعیت و مقبولیت نظام را در ذهن جوانان از بین ببرند.

قالیباف گفت: در این شرایط، انقلابی کسی است که بتواند در عرصه اقتصادی و جنگ شناختی در جنگ روایت ها، با تکیه بر باورها و ارزش‌های انقلاب و تکیه بر سنتها و مردم از انقلاب دفاع نماید.

رییس مجلس گفت: ما معتقدیم در این شرایط اقتصادی، با وجود ظرفیت انسانی و منابعی که داریم می‌توانیم با برنامه ریزی به ثبات اقتصادی برسیم و نباید در این موضوع تردید کرد به شرطی که به سنت های الهی ایمان و مردم را باور داشته باشیم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مقابله با منافقین در عملیات مرصاد اظهار داشت: دو شهید برجسته و موثر و مظلوم در این شهر داریم که شهید موسوی قوچانی و شهید کامیاب هستند.

وی با بیان اینکه شهید کامیاب قبل از انقلاب یک جوان، فعال انقلابی، با روحیه کادرسازی و تشکیلاتی بود افزود: این شهید هرجا می‌رفت بستر مبارزه با رژیم طاغوت را فراهم می‌کرد.

وی ادامه داد: شهید کامیاب قبل و بعد از انقلاب در تحقق نظریه ولایت فقیه امام(ره) بسیار پرتلاش بود و امروز نیز رهبر معظم انقلاب مثل خورشید در تحقق این نظریه مترقی می‌درخشند و آن را به سمت الگوی جهانی به پیش می‌برند.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دشمنان انقلاب بهتر از ما شخصیت های اصلی کشور را شناختند چنان که از تیر تا شهریور ماه سال ۶۰ بیش از یکصد شخصیت اثرگذار و چند هزار شهروند را به شهادت رساندند اما ملت ما مقاوم تر شد. انقلاب و دفاع ماندگار است و متعلق به یک زمان نیست و همچنان ادامه دارد.

قالیباف افزود: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی مبتنی بر مکتب اهل بیت بود و به برکت خون شهدا و اخلاص مردم انقلاب و نظام محکمتر از هر زمانی در گام دوم به پیش می رود. برای امنیت انقلاب سختی کشیده شده است امروز جبهه مقاومت هم باعث عزت مسمانان و احیای مجدد اسلام است و هم حفظ امنیت و منافع ملی ما است.

در پایان آیین گرامیداشت سالروز شهادت حجت‌الاسلام سیدرضا کامیاب از خانواده این شهید والامقام نیز تجلیل شد. مراسم گرامیداشت این شهید گرانقدر در تالار شهر مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام سید رضا کامیاب در مرداد ماه سال ۱۳۲۹ در روستای نوده شهرستان گناباد متولد شد.

وی از مبارزان بر علیه رژیم طاغوت بود و پس از پیروزی انقلاب هم به افشای ضد انقلاب بویژه جریان های انحرافی کمونیستی و منافقین پرداخت.

شهید کامیاب در انتخابات میان دوره ای دوم مرداد ماه سال۱۳۶۰ شرکت کرد و با رای قاطع مردم مشهد به نمایندگی مجلس شورای اسلامی برگزیده شد و سرانجام در روز هشتم مرداد ماه همان سال در حالی که از دفتر حزب جمهوری اسلامی خراسان عازم منزل بود توسط منافقین ترور شد و به شهادت رسید.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42141

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی