پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رسانه غربی اعلام کرد
رسانه‌های ژاپن از وقوع انفجاری مهیب در محل سخنرانی نخست‌وزیر این کشور در شهر واکایاما خبر دادند.
منتشر شده در 26 فروردین 1402
در سرویس

به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های ژاپن ساعاتی پیش از وقوع انفجاری شدید در نزدیکی محل سخنرانی «فومیو کیشیدا» در شهر واکایاما خبر دادند.

گفته می‌شود بمبی دودزا به سمت کیشیدا پرتاب شده است؛ فرد مهاجم پس از انفجار بازداشت شده و نخست‌وزیر نیز آسیبی ندیده است.

لحظه انفجار و دستگیری فردی که گفته می‌شود بمبی دودزا به سمت نخست‌وزیر ژاپن پرتاب کرده است.

آن‌گونه که رادیو ژاپن گزارش داده این انفجار در ساعت ۳۰: ۱۱ دقیقه صبح امروز (به وقت محلی) و هنگاهم سخنرانی نخست‌وزیر ژاپن رخ داده است. کیشیدا در کارزار انتخاباتی یک نامزد حزب حاکمِ (لیبرال دموکرات) سخنرانی می‌کرد که این حادثه رخ داد.

پس از انفجار کیشیدا از محل سخنرانی خارج و به اداره پلیس واکایاما منتقل شد. خبرگزاری «کیودو» به نقل از منابعی آگاه در حزب لیبرال‌دموکرات گزارش داد که نخست‌وزیر ژاپن پس از این حادثه تصمیم دارد در سه رویداد انتخاباتی دیگر سخنرانی کند.

ژاپن پس از ترور شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق این کشور تدابیر امنیتی را تشدید کرده است. او نیز در حین سخنرانی در رویدادی انتخاباتی در ژوئیه ۲۰۲۲ مورد تیراندازی قرار گرفت و ترور شد.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن با ترور و شلیک گلوله کشته شد. شینزو آبه صبح روز جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱، در شهر «نارا» در غرب ژاپن در حین سخنرانی کارزار تبلیغات انتخاباتی خود هدف چند گلوله قرار گرفت. «تتسویا یاماگامی » ۴۱ ساله، از نظامیان نیروی دریایی ژاپن، از پشت به این سیاستمدار نزدیک شد و از فاصله حدوداً ۱۰ متری با استفاده از اسلحه دست ساز خود، دو گلوله به گردن و سینه شینزو شلیک کرد. بنا بر گزارش‌ها، ضارب برای نزدیک به یک سال نقشه ترور نخست وزیر ۶۷ ساله سابق این کشور را طراحی کرده بود.

 

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/9814

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی