پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
منتشر شده در 6 بهمن 1399
در سرویس

به گزارش جهت،ویدئویی که در آن یک مرد کانادایی با حالت چهار دست و پا در حال خروج از بیمارستان است به ویدئویی خبرساز تبدیل شده است. بنا به گزارش رسانه‌های محلی «دیوید پونتونه» که برای درمان درد پا‌های خود به اورژانس بیمارستان «هومبر ریور» تورنتو مراجعه کرده بود با خودداری پزشکان از انجام درمان مواجه شد.

در حالی که پونتونه درخواست کرد با پزشکی که او را به بخش MRI معرفی کرده دیدار کند، ولی مسئول وقت بیمارستان او را به روانپزشک ارجاع داد.

روانپزشک بیمارستان نیز، اضطراب را به عنوان غالب‌ترین علامت بیماری این مرد تشخیص داد، در حالی که آقای پونتونه تقریبا یک ماه بود که از ناحیه هر دو پا درد جسمی شدیدی را تجربه می‌کرد. به این ترتیب این مرد که از ناحیه پا احساس درد شدید داشت در لحظه خروج از بیمارستان با حالت چهاردست و پا آنجا را ترک کرد. بنا به ادعای این مرد ۴۵ ساله او مجبور شد برای به دست آوردن فیلم این اتفاق دردناک نبردی طولانی را انجام دهد. بنا به گزارش CBS News این اتفاق در تاریخ ۱۸ آوریل سال ۲۰۱۸ رخ داد، اما ویدئوی آن توسط آقای پونتونه به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.

پوتونه در شرح ماجرا گفت: «آن شب به من گفته شد از جایم برخیزم و بیمارستان را ترک کنم. آن‌ها گفتند که هیچ مشکلی ندارم و تنها دچار اضطراب شده ام. ۲۰ دقیقه طول کشید تا من به حالت چهار دست و پا از بیمارستان خارج شوم. پرستاری که کنار من ایستاده بود به من گفت تو قوی هستی، بلند شو مرد. من بسیار عصبانی بودم و احساس ناامیدی به من دست داده بود.»

پوتنونه سپس با آمبولانس به بیمارستان وسترن تورنتو منتقل و در آنجا متخصص مغز و اعصاب تشخیص داد وی دچار سندرم گیلن باره (Guillain Barre Syndrome) شده است؛ وضعیتی که سیستم ایمنی بدن به اعصاب محیطی فرد حمله می‌کند.

۵ هفته بعد خانواده این بیمار، مسئولان بیمارستان هومبر ریور را مورد بازخواست قرار دادند که آن‌ها بابت این اتفاق عذرخواهی کردند. در حالی که مسئولان بیمارستان در ابتدا قول دادند تا ویدئوی مربوطه را به خانواده بیمار تحویل دهند، اما از انجام ان سر باز زدند. خانواده این بیمار پس از دو سال توانستند از طریق قانونی این ویدئو را به دست آورده و منتشر کنند.

«لوسیا پونتونه»، مادر این جوان در این باره گفت: «هدف ما از بازخواست این بیمارستان این بود که نگاه خود را نسبت به بیماران دچار بیماری‌های ذهنی تغییر دهند تا دیگر شاهد اتفاقات مشابه نباشیم.»

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/125852

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی