پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

توسط یک شرکت دانش بنیان؛

فیلتر هوا برای محافظت قطعات در برابر ذرات گرد و غبار و آلودگی‌ها با فناوری نانو توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسید.

منتشر شده در 2 مرداد 1401

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با فیلتر جذب ذرات گرد و غبار موجود در هوا میسر می شود. اما عملکرد فیلترها با کمک فناوری‌نانو بهبود یافته و دوام آنها بیشتر می شود. در همین راستا یک شرکت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به تولید فیلترهای کاربردی در هواپیما شده که با استفاده از پوشش نانوفناوری عملکرد بهتری دارد و باعث بهبود تهویه هوای کابین هواپیما می شود.

این مدل از فیلترها طول عمر بیشتری دارند، افت فشار در آنها کمتر است و کارایی بیشتری از خود نشان می‌دهند. هزینه تولید این محصول هم نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی کمتر است. به همین دلیل رغبت بازار داخلی به واردات این محصول کم شده است.

افزایش بازدهی این فیلترها با کاهش اندازه سوراخ ها و افزایش عمر فیلتر با بهره گیری از فیلتراسیون سطحی ممکن شده است به هیمن دلیل استفاده از آنها به عنوان فیلتر در هواپیما، مطلوب تر از فیلترهای معمولی است.

این محصول با استفاده از کاغذهای سلولزی ویژه‌ای تولید شده است که روی آن‌ها الیاف پلیمری سنتزی قرار داده شده و در ادامه نانوالیاف به این محصول اضافه می‌شود. در حال حاضر برخی شرکت‌های هواپیمایی داخلی، از این محصول استفاده می کنند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42953

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی