پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هشدار شرکت گاز پروم روسیه نسبت به ادامه تحریم‌ها علیه روسیه

شرکت گازپروم اعلام کرد قیمت گاز در اروپا به ۲۵۰۰ دلار در هر هزار مترمکعب رسیده و اگر تحریم‌های غربی همچنان تولید و صادرات این شرکت را محدود نگه دارند، این رقم در زمستان از ۴۰۰۰ دلار می‌گذرد.

منتشر شده در 26 مرداد 1401
در سرویس

شرکت گازپروم روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد کاهش صادرات و تولید گاز آن به‌خاطر تحریم‌های غرب باعث می‌شود قیمت گاز در اروپا 60 درصد در زمستان پیشِ‌رو افزایش یابد و به بیش‌از 4000 دلار در هر هزار مترمکعب برسد.

جریان گاز از روسیه به‌عنوان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده گاز به اروپا در سال جاری میلاد پس‌از بسته شدن یکی از مسیرهای صادراتی به‌دنبال حمله روسیه به اوکراین و همچنین در نتیجه تحریم‌های غربی که باعث به وجود آمدن مشاجراتی درمورد تجهیزات خط لوله نورد استریم1 شده، کاهش یافته و قیمت گاز در اروپا را بالا برده است.
شرکت گازپروم اعلام کرد قیمت گاز در اروپا به 2500 دلار در هر هزار مترمکعب رسیده است و اگر این شرایط ادامه داشته باشد، این رقم در زمستان از 4000 دلار می‌گذرد.

شاخص گاز در اروپا در بهار به اوج 335 یورو در هر مگاوات‌ساعت رسید. قیمت گاز از آن زمان کاهش یافته و در روز سه‌شنبه حدود 226 یورو در هر مگاوات‌ساعت بود، اما هنوز هم بسیار بالاتر از سال گذشته میلادی یعنی 46 یورو در هر مگاوات‌ساعت است.

اوکراین یکی از مسیرهای صادرات گاز به اروپا را بسته است و شرکت گازپروم هم عرضه گاز از خط لوله نورد استریم1 را تا 20 درصد پایین آورده است.

صادرات گاز شرکت گازپروم 36.2 درصد از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا کاهش یافته و به 78.5 میلیارد مترمکعب رسیده است. تولید این شرکت هم 13.2 درصد نسبت‌به سال گذشته پایین آمده و به 278.8 میلیارد مترمکعب رسیده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/38904

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی