پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اسکاتلند:

نخست وزیر اسکاتلند روز دوشنبه در مصاحبه‌ای تاکید کرد که باریکه غزه نیازمند کمک‌های فوری است.

منتشر شده در 9 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ «حمزه یوسف» نخست وزیر اسکاتلند روز دوشنبه گفت که این کشور با توقف تامین مالی سازمان آنروا (آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی) مخالف بوده و مردم غزه نیازمند کمک‌های فوری هستند.

وی که با شبکه خبری الجزیره مصاحبه می‌کرد، افزود: «همچنان به بلند کردن صدای خود درباره آتش‌بس در غزه و تشکیل دولت فلسطینی ادامه خواهیم داد».

یوسف اضافه کرد: «از تحقیقات دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص نقض‌های احتمالی قوانین بین‌المللی در غزه حمایت می‌کنیم».

دیوان بین‌المللی دادگستری در پاسخ به درخواست آفریقای جنوبی برای موضعگیری سریع در پرونده شکایت از اسرائیل به اتهام نسل‌کشی در غزه، از اسرائیل خواست، طی یک ماه از اینکه ارتشش در غزه اقداماتی در راستای نسل‌کشی انجام نمی‌دهد و از اینکه کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه می‌رسد، اطمینان حاصل کند و ظرف یک ماه گزارش آن را برای دیوان بفرستد.

«جوآن دونوگو» رئیس و قاضی دادگاه لاهه در جلسه روز جمعه گذشته گفت: «دیوان از فاجعه‌ای که در غزه رخ می‌دهد کاملا آگاه است و کشتار جاری در غزه را محکوم می‌کند». «اسرائیل باید الزامات کنوانسیون عدم نسل‌کشی را رعایت کند».

آفریقای جنوبی اواخر ماه دسامبر از اسرائیل به اتهام نسل کشی در جنگ غزه شکایت کرد و خواستار صدور احکام فوری در این خصوص شد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157282

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی