پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رحمان عموزاد از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان برترین ستاره جوان کشتی آزاد جهان در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد.

منتشر شده در 1 دی 1401
در سرویس

چند روز قبل بود که اتحادیه جهانی کشتی نامزد‌های برترین کشتی گیر جوان سال را در سه بخش کشتی آزاد، فرنگی و زنان معرفی کرد.
در رشته کشتی آزاد ایران ۲ نماینده در میان ۵ نفر برتر داشت. رحمان عموزاد و امیررضا معصومی که در مسابقات مختلف بین المللی سال ۲۰۲۲ خوش درخشیدند، جزو کاندیدای دریافت این عنوان بودند.
البته در رشته کشتی فرنگی نیز سید دانیال سهرابی که در وزن ۶۷ کیلوگرم مسابقات امید‌های جهان به مدال طلا رسید، جزو ۵ کاندیدا قرار داشت.
در نهایت امروز اتحادیه جهانی، کشتی گیران برتر را در سه بخش کشتی آزاد، کشتی فرنگی و کشتی زنان به عنوان ستاره‌های نوظهور کشتی جهان معرفی کرد.
رحمان عموزاد توانست در بخش کشتی آزاد به عنوان برترین جوان سال ۲۰۲۲ معرفی شود و در ۲۰ سالگی به یک افتخار بزرگ برسد. در کشتی فرنگی ادموند نازاریان از بلغارستان و در کشتی زنان هم الور از آمریکا موفق به دریافت این عنوان شدند.
عموزاد که در رده‌های سنی پایین‌تر نشان داده بود با چه سبک فوق العاده‌ای کشتی می‌گیرد، امسال توانست در وزن ۶۵ کیلوگرم مسابقات جهانی بزرگسالان عملکرد فوق العاده‌ای از خود نشان دهد. او با شکست تمامی رقبای خود آن هم به شکلی قاطعانه و با اجرای فنون تماشایی به مدال طلای جهان برسد؛ در حالی که فقط ۲۰ سال سن دارد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/21657

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی