پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رمضان شریف:

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عملیات طوفان الاقصی را حرکتی پیش دستانه برای توقف جنایات اسرائیل دانست و گفت: جبهه مقاومت برای جلوگیری از ادامه این جنایات، راهی جز طراحی و انجام این عملیات نداشت.

منتشر شده در 18 مهر 1402
در سرویس

از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جلسه ستاد انتفاضه و قدس امروز سه شنبه با حضور رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس، ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد در محل دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

رمضان شریف با بیان این که موضوع فلسطین برای مردم ایران موضوع تازه‌ای نیست و ملت ایران به طور مستمر حوادث سرزمین‌های اشغالی را پیگیری کرده و همواره حامی و پشتیبان ملت فلسطین بوده است، گفت: دشمن با تبلیغات رسانه‌ای تلاش می‌کند تا این عملیات را به خارج از سرزمین فلسطین و اراده مردم آن، مربوط کند.

وی تاکید کرد: اقدامات میدانی و عملیات طوفان الاقصی با اراده و تکیه بر توانمندی جوانان داخل فلسطین صورت گرفت ولی دشمن سعی دارد، اینگونه القاء کند که این عملیات تنها به مردم فلسطین مربوط نبوده و توانمندی جوانان فلسطینی را کمرنگ جلوه دهد.

سردار شریف خاطرنشان کرد: رخدادهای میدانی نشان می‌دهد که این عملیات، نتیجه اراده و خواست مردم فلسطین و متکی به توانمندی و تلاش جوانان فلسطینی است که در میدان حضور دارند و شهید می‌دهند و تا پای جان، برای آزدی سرزمین مادری خود، ایستاده‌اند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس افزود: ما این تلاش رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن را محکوم می‌کنیم، چرا که جوانان فلسطینی در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی و آزادی قدس، به شدت توانمند و مصصم هستند.

رمضان شریف با اشاره به اینکه، نگاه نسل جدید و جوانان فلسطینی، با نسل‌های قبل تفاوت دارد، اظهار داشت: جوانان فلسطینی، برای آزادی سرزمین خود بسیار مصمم‌تر از پدران و مادران خود هستند و این عملیات، ناشی از طراحی، مبارزات و مجاهدت‌های خود آنان است. دشمن می‌خواهد اینگونه تلقی شود که هدایت، حمایت و اراده آن، از بیرون از سرزمین‌های اشغالی است و ما باید در این خصوص روشنگری کنیم.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی و ملت‌های اسلامی و آزادی خواهان جهان، همواره حامی مردم مظلوم فلسطین بوده و هستند، اما مبارزات میدانی، میان مردم فلسطین و اسرائیل است و هیچ شخصی نمی‌تواند آن را به خود نسبت دهد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است در تبلیغات، گفتمان‌ها و ادبیات خود، به این موضوع توجه کنیم و این واقعیت را بیان کنیم که این موفقیت‌ها، تنها حاصل راهبردها و تلاش‌های جبهه مقاومت است و خدا نیز به حرمت خون شهیدان، آن‌ها را یاری داده است.

وی افزود: شاید این مقطع را بتوان با آزادسازی خرمشهر مقایسه کرد. ما هرگز جمله حضرت امام راحل را فراموش نمی‌کنیم که فرمودند: «خرمشهر را خداوند آزاد کرد». در عملیات طوفان الاقصی نیز می‌توان چنین تعبیری داشت چرا که این عملیات با اراده خداوند، به موفقیت و پیروزی رسید و خواست الهی بود که در این مقطع، به امت اسلام عزت و به خون شهدای فلسطینی که مخلص و گمنام هستند، نصرت عنایت کرد.

رمضان شریف با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی یک حرکت بازدارنده و پیش‌دستانه بر علیه سال‌ها جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی بود، گفت: اسرائیل در دو ماه گذشته بیش از ۲۰۰ فلسطینی را شهید و تعداد زیادی را اسیر کرده بود و قصد تهاجم نظامی به غزه و جبهه مقاومت داشت.

وی افزود: بنابراین عملیات طوفان الاقصی، یک عملیات پیش‌دستانه تلقی می‌شود که برای متوقف کردنِ تداوم جنایات اسرائیل صورت گرفت و جبهه مقاومت برای جلوگیری از ادامه این جنایات، راهی جز طراحی و انجام این عملیات نداشت.

سردار شریف اضافه کرد: عملیات طوفان الاقصی، یک شکست نظامی، امنیتی و اطلاعاتی بی‌سابقه برای رژیم صهیونیستی و یک موفقیت راهبردی بزرگ برای جبهه مقاومت بود که پیامی روشن برای دولت‌هایی داشت که به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب اسرائیل بودند و درس عبرتی برای آنان بود.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مورد روند تحولات سرزمین‌های اشغالی گفت: عملیات طوفان الاقصی، در دراز مدت، نتیجه خوبی داشته و با یاری و اراده خداوند متعال به آزادسازی قدس منجر خواهد شد. در ۷۰ سال گذشته مبارزات ملت فلسطین، فراز و فرودهای زیادی داشته ولی در این مقطع، نگاه جوانان فلسطینی این است که مبارزه تنها راه پیروزی و آزادی سرزمین فلسطین است.

سردار شریف افزود: دشمن تلاش می‌کند عملیات طوفان الاقصی را کوچک جلوه دهد، ولی اتفاق بسیار بزرگی است که هیمنه رژیم صهیونیستی و حامیان آن را درهم شکست و این رژیم را غافلگیر کرد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای ستاد نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و در حمایت از ملت مظلوم فلسطین تاکید کردند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/143971

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی