پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیسی در اجتماع پر شور مردم شهرستان ایذه:

رئیس جمهور با قدردانی از جان‌فشانی اقوام لر ایل بهمئی و چهارلنگ و رشادت‌های آنها در دفاع مقدس و همچنین دفاع از حرم بیان کرد: همه مردم به مرزبانی و وفاداری شما مدیون هستند.

منتشر شده در 18 اسفند 1402
در سرویس

دکتر سید ابراهیم رئیسی، پیش از ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه‌های سفر به استان خوزستان در اجتماع پر شور مردم شهرستان ایذه در مصلی نماز جمعه این شهرستان،‌ با اشاره به مقاومت مردم استان خوزستان به ویژه ایل بختیاری در دوران دفاع مقدس، گفت: ایل بختیاری نشان دادند که مردمی علاقه‌مند به دین، ‌ارزش‌ها و استقلال کشور هستند و همواره تاریخ گواه بر این بوده که غیرت، در این مردم موج می‌زند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: لرها و بختیاری های عزیز حقیقتا در دفاع مقدس، سلحشوری، غیرتمندی، مقاومت و رشادت از خودشان نشان دادند.

دکتر رئیسی با اشاره به جمله امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه عشایر، ذخایر انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: تاریخ ایل بختیاری و همچنین تاریخ کشور، گواه بر جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره عشایر است که آنها را «جواهر» نامیدند و این ذخایر ارزشمند انسانی، همواره پشتوانه انقلاب اسلامی بودند.

رئیس جمهور با بیان اینکه لرها و بختیاری‌ها در عرصه‌های مختلف، دوستان را امیدوار و دشمنان را ناکام گذاشتند،‌ تأکید کرد: در ایذه شاهد بودیم که در مقاطع مختلفی، دشمن قصد توطئه، فتنه‌گری و اختلاف‌افکنی داشت اما مردم هوشیار، با بصیرت،‌ ولایی و دوستدار انقلاب اسلامی، حقیقتاً دشمنان را ناکام گذاشتند.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود در اجتماع پر شور مردم شهرستان ایذه با بیان اینکه جوانان این مرز و بوم، سرمایه های بزرگ کشور، منطقه و امیدهای آینده هستند، گفت: مردم پرتلاش این منطقه، همچنان که در دفاع مقدس نقش‌آفرین بودند، پشتوانه عظیم انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می‌شوند.

رئیس جمهور با قدردانی از جان‌فشانی اقوام لر ایل بهمئی و چهارلنگ و رشادت‌های آنها در دفاع مقدس و همچنین دفاع از حرم بیان کرد: همه مردم به مرزبانی و وفاداری شما مدیون هستند.

دکتر رئیسی در ادامه رسیدگی به وضعیت آب شرب و کشاورزی شهرستان ایذه را از اولویت‌های استان برشمرد و تصریح کرد: انتقال آب از سد کارون 3 به ایذه،‌ باغملک و رامهرمز، برنامه با اولویت بالای دولت سیزدهم است و حتماً انتقال آب از این سد تسریع و موانع این طرح،‌ با حضور وزیر نیرو و سایر وزرا، در این سفر برطرف خواهد شد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسئله مهم اشتغال جوانان شهرستان ایذه و نگرانی خانواده‌ها در این باره، گفت: علاوه بر موضوع فعال شدن دامداری در این خطه که سالیان دراز، جزو محورهای مهم اشتغالزایی در این منطقه بوده،‌ وضعیت کشاورزی نیز برای اشتغال، تقویت خواهد شد.

دکتر رئیسی بیان کرد: همچنین طرح فولاد ورقه‌ای، با سرمایه گذاری ایمیدرو، فولاد اهواز و چند شرکت بزرگ در منطقه ایذه راه‌اندازی خواهد شد و وزیر صمت،‌ سایر وزرا و استاندار خوزستان هم تلاش کنند تا صنایع مهم با سرمایه‌گذاری ایمیدرو سریعاً فعال شود.

رئیس جمهور با اشاره به علاقه‌مندی جوانان و مردم ایذه و منطقه ایل بختیاری به ورزش، به ویژه کشتی تصریح کرد: یک سالن مناسب کشتی برای جوانان و همچنین یک سالن چند منظوره برای بانوان که بتوانند در یک فضای مناسب ورزش کنند، احداث خواهد شد.

دکتر رئیسی همچنین با اشاره به اعلام آمادگی 200 نفر از جوانان ایذه برای احداث گلخانه، گفت: اعتبارات این بخش تخصیص داده خواهد شد تا با همت شما، کارهای بزرگ کشاورزی در استان خوزستان، رقم بخورد.

رئیس جمهور با تأکید بر فعال شدن اقتصاد گردشگری در منطقه ایذه، تصریح کرد: شهرستان ایذه، منطقه‌ای باستانی، تاریخی و گردشگری است و دولت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برای فعال شدن گردشگری در این منطقه، کمک خواهد کرد.

دکتر رئیسی گفت: طبیعت زیبای منطقه ایذه می‌تواند مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد و لذا فعال شدن اقتصاد گردشگری منطقه، حتماً دنبال خواهد شد.

رئیس جمهور مسئله راه‌های ارتباطی استان خوزستان به ویژه شهرستان ایذه را یکی از موارد با اولویت بالا و مورد توجه دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود: در این دور از سفرهای استانی، حتماً درباره طرح‌های با اولویت بالای استان خوزستان، اقدام خواهد شد.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش، ازدواج،‌ اشتغال و مسکن را سه اولویت محوری دولت سیزدهم بیان کرد و گفت: مسئله وام ازدواج و اعتبارات دولتی، اشتغال و همچنین مسکن در شهرهایی که اراضی آماده برای احداث مسکن وجود دارد، حتماً در دستور کار استاندار، فرماندار و مدیران استان خوزستان خواهد بود.

رئیس جمهور ،‌ آداب،‌ سنت و رسوم لرهای بختیاری را ارزشمند دانست و با تأکید بر لزوم صیانت از سرمایه فرهنگی ایل بختیاری، خاطرنشان کرد: آداب و رسوم ارزشمند شما، همواره با اعتقادات دینی، ملی و فرهنگی گره خورده است و باید برای حفظ آن تلاش کرد و در کنار مشکلات اقتصادی، مسائل فرهنگی هم مورد توجه مسئولان دولت سیزدهم قرار گیرد.

دکتر رئیسی با بیان اینکه آمدن من به این منطقه شعاری و نمادین نیست و همراه با کار و تلاش و رفع مشکلات از منطقه است، تأکید کرد: حتماً احداث مرکز درمانی مناسب برای منطقه ایذه ضرورت دارد و آنچه که شما خواستید در دستور کار دولت سیزدهم قرار می گیرد.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه ادارات دولتی باید نماد و نمود گره‌گشایی از مردم باشند تصریح کرد: مبادا بشنوم روابط ناسالم اداری، جلوی خدمت رسانی به مردم را گرفته است، مبادا بشنوم که رشوه، فساد و رابطه ناسالم در یک اداره رخنه کرده است و مردم باید احساس کنند که ادارات و سازمان‌ها در تمام کشور و منطقه، گره‌گشای آنها هستند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/163201

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی