پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پاکستان:

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان سفر اخیر وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به اسلام‌آباد را بسیار مهم و نتایج آن را مفید خواند و تاکید کرد: تهران و اسلام‌آباد عزم قوی برای مقابله با تهدید تروریسم به عنوان چالش مشترک دو همسایه دارند.

منتشر شده در 12 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ ممتاز زهرا طی کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در اسلام‌آباد با ابراز اطمینان از دستاوردهای سفر اخیر حسین امیر عبداللهیان و هیات بلندپایه ایرانی به پاکستان، گفت: وزیر خارجه ایران مذاکرات مهم و عمیقی با همتای پاکستانی، نخست وزیر و فرمانده ارتش این کشور انجام داد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تاکید کرد: توافق دو کشور برای انتصاب متقابل افسران رابط نظامی در ایران و پاکستان، اقدامی موثر برای پرداختن به نگرانی‌های مشترک و گامی هماهنگ علیه هرگونه تهدید خواهد بود.

وی تاکید کرد: سفر امیرعبداللهیان بسیار مهم و بیانگر اراده قوی دو کشور همسایه برای کار جمعی و هماهنگ و پرداختن به چالش‌های مشترک به ویژه تهدید مشترک ناشی از تروریسم بود.

ممتاز زهرا، ایران را کشور همسایه و دوست پاکستان توصیف و اضافه کرد: تشکیل مکانیسم سطح بالا به ریاست وزیران خارجه دو کشور، استقرار افسران رابط نظامی در شهر تربت ایالت بلوچستان پاکستان و شهر زاهدان ایران، توسعه بازارچه‌های مرزی و گسترش مراودات اقتصادی از جمله توافقات مهم تهران و اسلام‌آباد در جریان سفر رسمی امیرعبداللهیان بود.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت که تمرکز این کشور بر پیشبرد اهداف مشترک و همکاری‌ها با ایران است تا اطمینان حاصل کنیم که رویدادهای اخیر در مرزهای دو کشور در آینده تکرار نشود.

ممتاز زهرا درباره حادثه مسلحانه علیه چند تبعه پاکستانی در سراوان نیز افزود که مسوولان این کشور همکاری و رایزنی بسیار نزدیکی با دولت ایران از جمله مسوولان محلی در سیستان و بلوچستان دارند و تحقیقات درخصوص این حادثه ادامه دارد.

در ادامه جلسه امروز سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، وی تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم و خواستار اجرای فوری حکم دیوان بین المللی دادگستری برای تامین امنیت غزه و توقف حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان بی دفاع شد.

ممتاز زهرا درباره روابط پاکستان با افغانستان نیز گفت که مرزهای موجود میان دو کشور، خط رسمی مرزی است که از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده و هیچ نکته ابهامی در خصوص آن وجود ندارد.

وی از طالبان افغانستان برخورد موثر علیه عناصر تروریستی در قلمروی این کشور به ویژه استرداد سرکردگان گروه‌های ضدپاکستانی به اسلام‌آباد را خواستار شد و افزود: پاکستان همچنان نگران تحرکات عناصر تروریستی در خاک افغانستان است.

منبع : جهت پرس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157642

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی