پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وزیر خارجه عراق:

وزیر خارجه عراق اعلام کرد که کشورش چراغ سبز آمریکا درباره ادامه خرید برق و گاز از ایران را دریافت کرده است.

منتشر شده در 26 بهمن 1401
در سرویس

«فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق اعلام کرد که کشورش برای ادامه خرید برق و گاز از جمهوری اسلامی ایران، چراغ سبز آمریکا را دریافت کرده است.

وی افزود: عراق به سرمایه گذاری در زمینه گاز ادامه می دهد. در آینده عراق در زمینه تولید گاز، به قدرت بزرگی تبدیل خواهد شد؛ زیرا عراق سرزمین نفت و گاز است.

همچنین وزیر امور خارجه عراق در مقر اقامت خود در واشنگتن میزبان «ترزا استفان جوینوف»، معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین المللی بود.

براساس بیانیه وزارت امور خارجه عراق، در این دیدار مسائل دارای اهمیت مشترک بررسی و تلاش‌های نیروهای آمریکایی در کمک به عراق در از بین بردن گروه داعش و همکاری نظامی و امنیتی با نیروهای عراقی تحسین شد.

دو طرف تلاش‌های عراق در تحقق ثبات و امنیت در منطقه را نیز بررسی کردند.

وزیر امور خارجه عراق بر لزوم تداوم هماهنگی مشترک برای از بین بردن بقایای تشکیلات تروریستی و مبارزه با ایدئولوژی و افکار افراطی حامی این تشکیلات و اهتمام عراق برای تامین بهترین روش‌های آموزش و توانمندسازی نیروهای امنیتی عراق تاکید کرد.

فواد حسین به پایبندی عراق برای تحقق بهترین روابط دوستانه متوازن با کشورهای همجوار و منطقه، عدم استفاده از اراضی عراق برای حمله به دیگران و عدم اجازه به دیگران برای دخالت در امور عراق، عدم ورود به درگیری‌ها و منازعات و اهتمام به تقریب دیدگاه ها بین طرف‌های مختلف و ایجاد روابط خوب مبتنی بر اساس منافع مشترک اشاره کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق به نقش عراق در مخالفت با اصل جنگ با توجه به رنجی که ملت عراق طی دهه‌ها دیده است، اشاره کرد.

وی بر تلاش همواره در چارچوب طرح اتحادیه عرب برای پایان جنگ بین روسیه و اوکراین که بر همه جهان از لحاظ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و انسانی تاثیر گذاشته، تاکید کرد.

از طرفی دیگر معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین المللی بر حمایت آمریکا از عراق در تحقق ثبات و توانمندسازی نیروهای مسلح و حمایت از تلاش‌های عراق در تحقق ثبات در منطقه تاکید کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/15279

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی