پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربران برانداز رضا پهلوی را به سوژه کمدی فضای مجازی تبدیل کردند.

منتشر شده در 17 اسفند 1402
در سرویس

چندی پیش مصی علی‌نژاد با حضور در استودیو شبکه تروریستی اینترنشنال، رضا پهلوی را تنها عامل اصلی فروپاشی همبستگی اپوزیسیون معرفی کرد. شورای همبستگی که با طراحی آمریکایی‌ها پس از اغتشاشات پائیز ۱۴۰۱ در دانشگاه جورج تاون تشکیل شده بود، طولی نکشید تا با خروج ناگهانی رضا پهلوی و حامد اسماعیلیون از آن، فروپاشید.

علی‌نژاد با طرح نام رضا پهلوی، او را به سیبل انتقادات براندازان تبدیل کرد و کاربران در فضای مجازی به او و حامیان سلطنت‌طلبش حمله کردند. البته سلطنت‌طلبان نیز سکوت نکرده و پس از سخنان مسیح علی‌نژاد، به او حمله کردند.

با گذشت چند روز از این جدال مجازی، اکانت‌های سایبری وابسته به مسیح علی‌نژاد، طی یک اقدامی هماهنگ، رضا پهلوی را به سوژه طنز فضای مجازی تبدیل کردند. این کاربران تصاویر رضا پهلوی را فتوشاپ کرده و با وام گرفتن از موضوعات طنز روز این روزهای فضای مجازی، رضا پهلوی را به یک چهره کمدین در شبکه‌های اجتماعی ایران تبدیل کردند. البته این کمپین به‌اندازه‌ای در شبکه‌های اجتماعی وایرال شد که علاوه بر حامیان علی‌نژاد، دیگر کاربران فضای مجازی نیز تلاش کردند تا تصاویر رضا پهلوی طنزپردازی کنند.
این اولین باری نیست که رضا پهلوی سوژه کاربران فضای مجازی می‌شود. سال گذشته، در میانه اغتشاشات پائیز ۱۴۰۱، درست زمانی که رضا پهلوی تصمیم گرفت خود به‌عنوان وکیل، به مردم ایران تحمیل کند، یک گروه هکری تصاویر و ویدیوهای خوش‌گذرانی او را هک و منتشر کرد. پس از پخش ویدیوهای رضا پهلوی بود که عده‌ای نسبت به شرکت در کمپین «وکالت به رضا پهلوی» پشیمان شدند.

اما این انتقادات از رضا پهلوی به بحث‌وجدل‌های مجازی ختم نمی‌شود. در هفته اخیر یک خواننده مشهور و مطرح لس‌آنجلسی نیز رضا پهلوی را روی سن، سنگ روی یخ می‌کند. داریوش اقبالی، خواننده معروف لس‌آنجلسی که اتفاقاً زمانی از طرفداران خانواده پهلوی بود، در هفته اخیر مشی سیاسی خود را تغییر داده و در کنسرت علیه اقدامات رضا پهلوی پس از اغتشاشات انتقاد می‌کند.

اقبالی در نقد خود اظهار می‌کند: «سیاسیون ۴۵ سال است که کارنامه بسیار سیاهی دارند و همه از همبستگی گفتن ولی هیچ‌وقت معنی همبستگی را نفهمیدند؛ ما به یک رهبر مقتدر نیازی نداریم، ما به یک فردی که انسانیت را بشناسد، احتیاج داریم!»

این اظهارات اقبالی در شبکه‌های اجتماعی مورد استقبال گسترده گروهی از براندازان قرار گرفت. اما حامیان پهلوی درباره این انتقادات از رضا پهلوی نیز سکوت نکرده و پاسخ دادند. یکی از این افراد، مهناز افشار، بازیگر فراری بود که با وجود اینکه داریوش اقبالی، از خوانندگان محبوب او در گذشته بوده، اما در حمایت از رضا پهلوی، شخصیت این خواننده را زیر سؤال برد!

مهناز افشار در صفحه توئیتری خود تلاش کرد تا با ایجاد حاشیه علیه داریوش اقبالی، توجهات را از رضا پهلوی پرت کند. او در توئیتی نوشت: «یکی از پرونده‌های من در داخل ایران به خاطر آقای داریوش است. او من خواست برای آمپول نالوکسان، ویدیو ضبط کنم و گفتند مورد تائید وزارت بهداشت جهانی است.»

پس از ویدیو تبلیغاتی مهناز افشار برای این داروی مرگ‌بار، وزارت بهداشت از او شکایت کرد. افشار مدعی شده چندین بار از اقبالی درخواست می‌کند که نامه‌ و مدارک تأییدیه و سازمان بهداشت جهانی را برای او ارسال کند تا در دادگاه از خود دفاع کند که داریوش اقبالی پاسخ او را نداده است.

با این حال پس از گذشت چند روز، همچنان تصویرسازی‌ها علیه رضا پهلوی در شبکه‌های اجتماعی ادامه داشته و کاربران ربع پهلوی را به چهره کمدین مجازی ایران تبدیل کرده‌اند.

منبع : مشرق نیوز
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/163167

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی