پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های والیبال مقابل صربستان شکست خورد.

منتشر شده در 3 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از ساعت ۳ بامداد پنجشنبه سوم  خرداد به مصاف صربستان که حریف مستقیم خود برای صعود به المپیک است، رفت و سه بر یک (۲۷ بر ۲۵، ۱۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۸) شکست خورد.

ترکیب ایران: محمدطاهر وادی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور و آرمان صالحی

سرمربی: مائوریسیو موتا پائز

ترکیب صربستان: مارکو پودراشچانین، میران کویونجیچ، دراژین لوبوریچ، نیکولا یوویچ، اوروش کواچوویچ، الکساندر نیدلکوویچ و میلوراد کاپور

سرمربی: ایگور کولاکوویچ

ست اول: ۲۷ بر ۲۵ صربستان

ایران ست را خوب شروع کرد و با درخشش امین اسماعیل‌نژاد پیش افتاد تا ایگور کولاکوویچ  در ابتدای ست اولین وقت استراحت خود را بگیرد. ایران دو امتیاز پیاپی گرفت و میلاد عبادی‌پور در خط سرویس قرار گرفت. این بازیکن یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت و حساب کار ۱۴ بر ۷ به سود ایران شد. ایران برتری ۶ امتیازی خود را حفظ نکرد و صربستان بازی را در امتیاز ۱۹ به تساوی کشاند. ایران ۲۲ بر ۲۳ عقب بود که اسماعیل‌نژاد اسپک خود را به دفاع حریف زد و توپ به بیرون از زمین رفت تا بازی در امتیاز ۲۳ مساوی شود. اوروش کواچوویچ اسپک خود را به دفاع ایران زد و توپ بیرون رفت و صربستان این ست را ۲۷ بر ۲۵ برنده شد.

ست دوم: ۲۵ بر ۱۷ ایران

ایران این ست را هم خوب شروع کرد و پنج بر دو پیش افتاد. ملی‌پوشان ایران با دفاع ناموفق مارکو ایوویچ یک امتیاز دیگر گرفتند. میثم صالحی با عبور از سه دفاع صربستان اسپک خود را تبدیل به امتیاز کرد. عبادی‌پور اسپک خود را بدون برخورد به دفاع حریف به بیرون زد تا امتیاز ششم را به صربستان بدهد اما بلافاصله اسپک بعدی خود را تبدیل به امتیاز کرد و بازی ۱۰ بر ۶ به سود ایران شد. آبشار اوراش کواچوویچ از تور رد نشد  و بازی ۱۹ بر ۱۴ به سود ایران دنبال شد. صالحی، لوبوریچ را دفاع کرد و یک امتیاز به دست آورد تا ایران همچنان ۲۲ بر ۱۵ پیش باشد. آبشار بازیکن صربستان بدون برخورد با دست دفاع به بیرون رفت و ایران ست را ۲۵ بر ۱۷ برنده شد.

ست سوم: ۲۵ بر ۱۹ صربستان

بازی در این ست پایاپای و نزدیک دنبال شد و  دو تیم در امتیاز ۷ برابر بودند. عبادی‌پور یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت و ایران ۹ بر ۷ جلو افتاد. صربستان دو امتیاز پیاپی گرفت و ۱۲ بر ۱۰ جلو افتاد تا پائز وقت استراحت درخواست کند. سر میثم صالحی هنگام فرود و قبل از اینکه توپ به زمین برسد، به تور خورد و خطای تور او اعلام شد. در ادامه هم اسماعیل‌نژاد دفاع شد تا اختلاف امتیاز به چهار برسد و صربستان ۱۸ بر ۱۴ پیش بیفتد. صربستان ۲۲ بر ۱۸ جلو بود که پائز دست به دو تعویضه زد و پوریا حسین‌خانزاده و جواد کریمی را به جای وادی و اسماعیل‌نژاد به زمین آورد. میثم صالحی سرویس خود را به تور زد تا صربستان این ست را ۲۵ بر ۱۷ برنده شود.

ست چهارم: ۲۵ بر ۱۸ صربستان

رقابت در ابتدای این ست هم نزدیک بود. مارکو پودراشچانین با دفاع محمد ولی‌زاده یک امتیاز گرفت و صربستان ۵ بر ۴ جلو افتاد. صربستان سه امتیاز پیاپی گرفت و ۱۳ بر ۷ جلو افتاد تا پائز درخواست وقت استراحت کند.  ایران در این ست دریافت و دفاع خوبی نداشت و ۱۹ بر ۱۳ عقب افتاد. پائز دست به تعویض زد و کریمی و حسین‌خانزاده را به زمین فرستاد تا شاید اختلاف امتیاز را کاهش دهد اما  در حالی که اختلاف امتیاز ۲۱ بر ۱۳ بود بار دیگر دو بازیکن اصلی خود را به زمین برگرداند. در نهایت صربستان این ست را هم ۲۵ بر ۱۸ برنده شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/170974

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

  1. بعد ولاسکو والیبال مون سقوط کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی