پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رویترز اعلام کرد

شکایت کارمندان اخراجی از توییتر

کارمندان اخراج‌شده توییتر از این شرکت به دلیل پرداخت‌نکردن حقوق و اخراج گزینشی افراد شکایت کرده‌اند.
منتشر شده در 31 تیر 1402

به نقل از رویترز، شرکت توییتر روز سه‌شنبه با دومین شکایت در این ماه مواجه شد که می گوید حداقل 500 میلیون دلار حقوق به کارگرانی که اخراج کرده بدهکار است. این شبکه اجتماعی بعد از تصاحب آن توسط ایلان ماسک از آبان سال گذشته با معضلات متعددی مواجه شده است.

دعوای دسته جمعی پیشنهادی که توسط «کریس وودفیلد» مهندس ارشد سابق توییتر، در دادگاه فدرال دلاور ارائه شد، همچنین مطرح کرده که این شرکت کارگران مسن تر را برای اخراج هدف قرار داده، ادعایی که در سایر پرونده های در حال بررسی مطرح نشده است.

وودفیلد که در خارج از سیاتل برای توییتر کار می کرد، می گوید که این شرکت بارها به کارمندان گفته بود که در صورت اخراج، 2 ماه حقوق و سایر مزایا را دریافت می کنند، اما او و سایر کارگران این پول را دریافت نکرده اند.

بعد از مشکلات اقتصادی و رکود که بیشتر شرکت های بزرگ فناوری آمریکا را مجبور به اخراج کارکنان کرد، توییتر هم بیش از نیمی از نیروی کار خود را به عنوان اقدامی برای کاهش هزینه‌ها اخراج کرد.

توییتر که دیگر بخش ارتباط رسانه ای ندارد به ایمیل ها در این مورد با یک پاسخ خودکار حاوی ایموجی مدفوع پاسخ داد. این شرکت در پاسخ به سایر شکایت ها گفته است که دستمزد کارگران اخراج شده به طور کامل پرداخت شده است.

هفته گذشته شکایت مشابهی در دادگاه فدرال کالیفرنیا مطرح شد که می گفت توییتر بیش از 500 میلیون دلار به کارمندان سابق خود بدهکار است.

شکایت وودفیلد این شرکت را با نقض قرارداد و کلاهبرداری رو به رو می کند. وودفیلد همچنین ادعا می کند که توییتر چون او یک کارمند مسن بوده اخراجش کرده، اگرچه در شکایت سن او ذکر نشده است.

توییتر همچنین در چندین پرونده قضایی جداگانه به اخراج نامتناسب زنان و کارگران دارای معلولیت، عدم اطلاع قبلی در مورد اخراج و عدم پرداخت پاداش های وعده داده شده به کارمندان باقی مانده متهم شده که این موارد را رد کرده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/2499

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی