پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راز قتل دو زن ایران در سوئد

پرونده قتل ۲ زن ایرانی که یکی از آنها در گوتنبرگ و دیگری در استکهلم توسط همسران سوئدی‌شان به قتل رسیده‌اند، از سوی محاکم قضایی سوئد در حال رسیدگی است.

منتشر شده در 19 فروردین 1402
در سرویس

به نقل از رسانه‌های سوئد، یکی از پرونده‌ها مربوط به قتل زن جوان ایرانی است که دوشنبه هفته گذشته در منطقه مرفه‌نشین هیسینگن شهر گوتنبرگ توسط شوهرش به قتل رسید. حوالی ساعت ۸صبح آن روز، پلیس از طریق یک تماس تلفنی در جریان درگیری خانوادگی در خانه‌ای در این منطقه قرار گرفت و راهی محل حادثه شد.

ماموران وقتی به محل حادثه رسیدند با مردی زخمی روبه‌رو شدند که لباس‌هایش غرق در خون بود. این مرد ۳۲ساله مدعی بود که همسرش با چاقو به او حمله کرده و قصد کشتن وی را داشته است. ماموران در ادامه وارد خانه آنها شدند و در آنجا با پیکر خونین زنی ۴۲ساله روبه‌رو شدند. این در حالی بود که کودک خردسال این زوج نیز در محل حادثه حضور داشت. زن مجروح که ایرانی‌الاصل بود و با ضربات چاقو به‌شدت مجروح شده بود، به بیمارستان منتقل شد اما به‌رغم تلاش پزشکان، جانش را از دست داد.

تنها مظنون این جنایت، شوهر مقتول بود که بازداشت شد اما ادعا می کرد بی‌گناه است. او مدعی شد که همسر ایرانی‌اش با چاقو به وی حمله کرده و قصد کشتن او را داشته و حتی ضرباتی هم به وی زده و او در دفاع از خودش، چاقو را از همسرش گرفته و در جریان این درگیری وی را به قتل رسانده است.

به‌گفته پلیس، متهم که جراحات او چندان جدی نیست به اتهام قتل بازداشت شده و این احتمال وجود دارد که او در جریان دعوای خانوادگی با همسرش که در حضور کودکشان رخ داده، دچار جنون آنی شده و دست به جنایت زده باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این زوج، در سال۲۰۲۰ میلادی به منطقه مرفه‌نشین هیسینگن نقل مکان کرده بودند که هیچ‌کدام از آنها پیش از این در اداره پلیس دارای پرونده نبوده‌اند.

حبس‌ ابد برای قاتل سمیه

درحالی‌که رسیدگی به پرونده قتل زن ایرانی توسط شوهرش در شهر گوتنبرگ ادامه دارد، دادگاهی در استکلهم رأی بدوی درباره پرونده قتل زن ایرانی که یک سال پیش توسط شوهر سوئدی‌اش به قتل رسیده بود را صادر کرد.

براساس این گزارش، ماجرای قتل این زن ایرانی که سمیه نام داشت به حدود یک سال گذشته برمی‌گردد. روز ۲۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ بود که زنی به نام سمیه که در یکی از بیمارستان‌های شهر استکهلم مشغول به‌کار بود، بی‌آنکه به همکارانش اطلاع بدهد، به محل کار خود مراجعه نکرد. یک روز پس از این اتفاق، شوهر وی به نام اریک با پلیس تماس گرفت و مدعی شد که همسرش سمیه ناپدید شده است. او به مأموران گفت که همسرش صبح زود برای رفتن به بیمارستان (محل کارش) از خانه خارج شده اما دیگر بازنگشته و به تماس‌های او پاسخی نمی‌دهد.

رسانه

در جست‌وجوی زن گمشده

از همان زمان تحقیقات برای پیدا کردن ردی از زن گمشده آغاز شد. تنها چند روز بعد از این اتفاق بود که مأموران به همسر سمیه مشکوک شدند. او برای گمراه کردن پلیس، در روز حادثه درحالی‌که موبایل سمیه را به همراه داشته، مسیر خانه تا بیمارستان محل کار همسرش را طی کرده بود تا اگر پلیس موبایل همسرش را ردیابی کرد، مشخص شود که او از خانه خارج شده و به محل کارش رفته و پس از آن ناپدید شده است. اما مأموران پلیس با بررسی‌ دوربین‌های مداربسته پی به نقشه اریک بردند و فهمیدند که او در ماجرای گم شدن همسرش نقش دارد.

رسانه

جنایت هولناک

در ادامه تحقیقات پلیسی اسرار قتل زن ایرانی فاش شد. کارآگاهان متوجه شدند که روز حادثه پس از آنکه اریک با سمیه درگیر شده بود، با استفاده از سیم برق که به دور گلوی همسرش انداخته بود، او را به قتل رسانده و سپس جسد او را داخل یک فرش قرار داده و از خانه بیرون برده است. این مرد پس از رانندگی به سمت دریاچه‌ای در منطقه ناکا، جسد مقتول را در محلی خلوت به داخل دریاچه انداخته و سپس به خانه برگشته و قصد داشته با صحنه‌سازی پلیس را گمراه کند که رازش فاش و جسد مقتول نیز پیدا شد.

به‌گفته پلیس استکهلم، سمیه و اریک که بازیکن سابق هاکی روی یخ بود، پس از ازدواج ابتدا زندگی عاشقانه‌ای داشتند اما بعد از مدتی دچار اختلاف شدند. اختلافاتی که باعث درگیری میان آنها شد و زن ایرانی شکایت متعددی را از رفتار خشن شوهرش در اداره پلیس ثبت کرده بود. آنها در سال۲۰۱۸ از آپارتمان خود به منطقه مرفه‌نشین بروما در استکهلم نقل مکان کرده بودند که این محل جایی بود که سمیه در آنجا به قتل رسید.

این زوج یک فرزند ۶ماهه داشتند که اریک زمانی که در حال انتقال جسد همسرش به‌سمت دریاچه بود، فرزند خردسالشان را نیز روی صندلی ماشین نشانده و با خود برده بود. با کشف همه این حقایق، هفته گذشته دادگاهی در استکهلم رأی بدوی درباره این پرونده را صادر کرد. دادگاه اریک را به اتهام قتل همسرش به حبس ابد و همچنین پرداخت ۱۶۰هزار کرون خسارت به فرزند ۶ماهه‌شان و ۶۰هزار کرون به پدر سمیه محکوم کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10457

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی