پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کارشناس مسائل سیاست خارجی:

هانی‌زاده گفت: تلاش‌های شهید امیر عبداللهیان در طول ۸ ماهی که از جنگ غزه میگذرد به شکل گیری یک جبهه گسترده اسلامی علیه رژیم صهیوینستی منجر شد.

منتشر شده در 5 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی درباره ابعاد شخصیتی شهید امیرعبداللهیان بیان کرد: شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه شهید ایران یکی از ممتاز‌ترین وزرای خارجه در طول چند دهه گذشته به شمار میرود؛ تمام رزمندگان محور مقاومت نیز اعتقاد داشتند که ایشان قبل از هرچیز وزیر محور مقاومت است.

وی ادامه داد: ایشان پیوسته در وزارت خارجه در مسئولیت‌های مختلف خدمات بسیاری زیادی در ارتقای جایگاه سیاسی و بین المللی ایران به خرج دادند؛ همچنین در حوزه کشور‌های جهان عرب و کشور‌های آفریقایی نیز از تخصص بسیار بالایی برخوردار بودند، زیرا ایشان از کارشناسی تا مدیر کلی و سپس معاون امور عربی و آفریقایی وزارت خارجه تمام تلاش خود را انجام داد تا جایگاه ایران را در تراز بالایی در سطح منطقه و جهان ارتقا دهد. از همین رو نیز شهید حسین امیرعبداللهیان یکی از موفق ترن وزارت خارجه در ایجاد همگرایی منطقه‌ای به ویژه حل مشکلات بین ایران و برخی از کشور‌های منطقه به کار گرفته شد و حاصل تلاش دستگاه دیپلماسی در طول سه سال وزارت امیر عبداللهیان این است که روابط ایران و کشور‌های عرب منطقه به سطح قابل توجه‌ای رسیده و همین تلاش‌ها نیز به برقراری رابطه بی تهران و ریاض بعد از ۷ سال قطع رابطه منجر شده است. میتوان گفت که دکتر امیرعبداللهیان با هوشمندی و دیپلماسی میدانی توانست خدمات شایانی به جمهوری اسلامی و ارتقای جایگاه آن انجام دهد.

هانی زاده افزود: اولویت کار دیپلماسی شهید امیرعبدالهیان نگاه به کشور‌های منطقه به ویژه کشور‌های اسلامی بوده است. در گذشته تمام توجه دستگاه دیپلماسی گسترش رابطه با غرب بود، اما این شهید تلاش این بود که با کشور‌های اسلامی رابطه کاملا تعریف شده برقرار کند و در این زمینه هم توفیقات بسیاری به دست آمد. تلاش‌های ایشان در طول ۸ ماهی که از جنگ غزه میگذرد به شکل گیری یک جبهه گسترده اسلامی علیه رژیم صهیوینستی منجر شد. ضمن اینکه در تحکیم محور مقاومت و افزایش قدرت مقاومت و انزوای رژیم صهیونیستی کاملا تلاش شهید امیر عبداللهیان پررنگ بود و توانست با سفر‌هایی که به کشور‌های عرب منطقه داشت مانع عادی سازی روابط این کشور‌ها با رژیم صهیونیستی شود و این صرفا بخشی از تلاش‌های شهید امیرعبداللهیان بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/171133

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی