پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

شهدای غزه از مرز 27 هزار نفر عبور کرد

وزارت بهداشت غزه در تازه‌ترین آمار خود از افزایش تعداد شهدا به ۲۷۰۱۹ نفر خبر داد. همچنین ۶۶۱۳۹ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.
منتشر شده در 12 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه امروز (۱۲ بهمن) و با گذشت ۱۱۸ روز از جنگ در این منطقه، از افزایش شهدا به ۲۷۰۱۹ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۶۶۱۳۹ نفر خبر داد.

به گفته این وزارتخانه طی ۲۴ ساعت گذشته ارتش رژیم اشغالگر دست به ۱۵ جنایت جدید علیه غیرنظامیان زده که ۱۱۸ شهید و ۱۹۰ زخمی به جا گذاشته است.

در ادامه این گزارش آمده است که بیش از هفت هزار نفر همچنان زیر آوار هستند و ارتش اسرائیل به امدادگران اجازه دسترسی به آن‌ها را نمی‌دهد.

ادامه بمباران شدید و گلوله‌باران مناطق مختلف غزه در حالی است که بر اساس تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده از سوی شبکه بی بی سی، بین ۱۴۴۰۰۰ تا ۱۷۷۰۰۰ ساختمان در نوار غزه از آغاز جنگ تا این هفته آسیب دیده‌اند، در این میان روزنامه واشنگتن پست نیز ماه گذشته گزارش داد که مناطق «بیت حانون»، «جبالیا» و محله «الکرامه» در شهر غزه به طور کامل ویران شده‌اند

تحقیقات این روزنامه همچنین نشان داد که از اواخر ماه گذشته و در کل نوار غزه، حدود ۳۵۰ مدرسه و ۱۷۰ مسجد و کلیسا آسیب کلی و جزئی دیده است.

در گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل نیز آمده که اقتصاد غزه برای رسیدن به سطح قبل از جنگ، به میلیاردها دلار نیاز دارد و وضع اجتماعی و اقتصادی غزه از زمان حملات اسرائیل به شدت وخیم شده و بازسازی شرایط اجتماعی-اقتصادی نوار غزه، به ده‌ها سال و کمک بین‌المللی قابل توجه نیاز است.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157745

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی