پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

شمار قربانیان فلسطین در سال ۲۰۲۳ بیشترین آمار از زمان نکبت ۱۹۴۸

مرکز آمار فلسطین گزارش داد که تلفات فلسطینی‌ها در سال جاری بیشترین آمار از زمان نکبت ۱۹۴۸ است.
منتشر شده در 10 دی 1402
در سرویس

این مرکز همزمان با آخرین روز سال ۲۰۲۳ در بیانیه‌ای گزارش داد که شمار شهدای فلسطین از ابتدای سال میلادی به ۲۲ هزار و ۴۰۴ شهید رسیده است که ۲۲ هزار و ۱۴۱ تن از هفتم اکتبر به بعد به شهادت رسیده‌اند.

در این بیانیه آمده است که ۹۸ درصد از شهدای فلسطین در سال ۲۰۲۳ از نوار غزه بودند که ۹۰۰۰ تن از آنها کودک و شش هزار و ۴۵۰ تن از آنها نیز از زنان بودند.

به نقل از خبرگزاری «قدس پرس»، بر اساس مرکز آمار فلسطین وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین، تعداد شهدای کرانه باختری به ۳۱۹ شهید شامل ۱۱۱ کودک و ۴ زن رسیده است. بر اساس سوابق وزارت بهداشت فلسطین بیش از ۱۰۰ خبرنگار نیز به شهادت رسیده‌اند.

در این بیانیه تشریح شده است که تا آخرین روز سال ۲۰۲۳، بیش از ۷۰۰۰ مفقودی ثبت شده است که ۶۷ درصد آن کودکان و زنان هستند و تقریباً یک میلیون و ۹۰۰ هزار شهروند در نوار غزه و دور از محل سکونت خود آواره شده‌اند.

بر اساس داده‌های «هیئت امور اسرا و آزادگان»، وابسته به تشکیلات خودگردان، تا پایان نوامبر ۲۰۲۳ تعداد اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به هفت هزار و ۸۰۰ تن رسیده است و ۲۸۷۰ فلسطینی هم تحت بازداشت اداری هستند.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153196

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی