پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

شعار «فلسطین را آزاد کنید» در جشن شکرگزاری آمریکا

حامیان فلسطین در آمریکا در راهپیمایی مربوط به روز شکرگزاری در این کشور با سر دادن شعار «فلسطین را آزاد کنید» حاضر شدند.
منتشر شده در 3 آذر 1402
در سرویس

تحت تاثیر تجمع معترضان آمریکایی حامی فلسطین، راهپیمایی مربوط به روز شکرگزاری آمریکا برای لحظاتی به طور موقت متوقف شد و گروهی از معترضان با نشستن کف خیابانی که قرار بود رژه در آن برگزار شود در حمایت از فلسطین و انتقاد از رژیم صهیونیستی شعار سر دادند.

قرار بود این مراسم راهپیمایی که «جوبایدن» رئیس جمهور آمریکا مردم را به حضور در مراسم آن تشویق کرده بود، در نیویورک برگزار شود. با این حال ده‌ها تن از معترضان حامی فلسطین زمان برگزاری این مراسم را به تعویق انداخته و در حمایت از غیرنظامیان فلسطینی شعار سر دادند.

در ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی هم، تظاهرات معترضانی دیده می‌شود که در خیابان مربوط به مراسم برگزاری رژه روز شکر‌گزاری کف خیابان نشسته و علیه رژیم صهیونیستی شعار سر می‌دهند.

معترضان شعار « فلسطین باید آزاد شود» سر داده و با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین اقدامات «نسل کشی» تل‌آویو را علیه غیرنظامیان فلسطینی محکوم کردند.

همزمان با تشدید تظاهرات معترضان شعار «زنده باید فلسطین» را هم سر دادند. موضوعی که در نهایت منجر به بازداشت آنها و دستگیری‌شان توسط پلیس آمریکا شد.

این در حالی است که رئیس‌جمهور آمریکا به همراه «جیل بایدن» همسرش برای گرامیداشت روز شکرگزاری به این مراسم رفته و از همه مردم آمریکا نیز خواستند تا در مراسم مربوط به برگزاری این راهپیمایی شرکت کنند.

بایدن در بخشی از پیام خود در رابطه با روز شکرگزاری عنوان کرد: باید به خود یادآوری کنیم که چقدر خوشبختیم که بهترین کشور جهان زندگی می‌کنیم. وی خواستار گرد هم آمدن ملت آمریکا شد و عنوان کرد در این روز همه ما با هم برای زندگی در کشوری که وطنمان است، شکر گزاری می‌کنیم.

این راهپیمایی تحت تدابیر شدید امنیتی پلیس آمریکا در نیویورک برگزار شد و در نهایت بدون هیچ گونه خشونتی به پایان رسید.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/148591

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی