پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

استرالیا کمک مالی خود به آژانس «آن روا» را باردیگر از سر گرفت.

منتشر شده در 25 اسفند 1402

به گزارش جهت پرس؛ وزارت امور خارجه استرالیا اعلام کرد که این کشور ازسرگیری کمک‌های مالی خود به آژانس آن روا وابسته به سازمان ملل را پس از گذشت دو ماه از تعلیق آن اعلام می‌کند.

حدود دو ماه پیش، کشورهای ایتالیا، کانادا، استرالیا و انگلیس در توطئه‌ای هماهنگ به برنامه ضدانسانی قطع کمک‌های مالی به آژانس فلسطینی سازمان ملل متحد همسو با اقدام مشابه آمریکا پیوستند.

بر اساس اعلام رسانه‌های آمریکایی، کانادا و استرالیا پس از طرح ادعای مظنون شدن به چند نفر از کارکنان این آژانس به دست داشتن در عملیات غافلگیرانه ۷ اکتبر سال گذشته میلادی حماس علیه نظامیان اشغالگر قدس در اراضی اشغالی فلسطین، اعلام کردند که از قطع حمایت مالی ایالات متحده از آژانس سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی پیروی می‌کنند.

به گزارش نشریات آمریکایی، واشنگتن اوایل بهمن ماه به بهانه کمک ۱۲ نفر از کارکنان آن روا به مقاومت فلسطین (حماس) در اجرای عملیات غرورآفرین طوفان الاقصی در ۷ اکتبر سال گذشته، از تصمیم این کشور برای قطع کمک به آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آونروا) خبر داده بود.

آن گونه که رویترز هم گزارش داد، آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر ایتالیا در این خصوص گفت که رُم کمک مالی به آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی در غرب آسیا (آن روا) را به بهانه دست داشتن کارکنان آن در حمله ۷ اکتبر به اشغالگران قدس به حالت تعلیق درآورده است!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که واشنگتن در پی مطرح شدن اتهاماتی در زمینه نقش داشتن برخی اعضای آن روا در حملات حماس به رژیم اسرائیل موقتاً از ارائه کمک‌های مالی بیشتر به این سازمان خودداری خواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا مدعی است که ۱۲ کارمند آن روا با اتهام دست داشتن در حملات حماس مواجه هستند. مدیر آژانس آن روا اخیراً گفته آن دسته از کارکنان این سازمان که مظنون به کمک به حماس هستند را از کار تعلیق کرده و دستور تحقیقاتی در این زمینه صادر کرده؛ اما اتهامات آمریکا درباره خود سازمان را رد کرده است.

هفته گذشته نیز نهاد امدادرسانی سازمان ملل در امور فلسطینیان موسوم به آن روا در گزارشی تفصیلی اعلام کرده بود که برخی از کارمندان این آژانس که به تازگی از سوی صهیونیست‌ها دستگیر شدند، تحت فشار قرار گرفتند تا به دروغ اعلام کنند که کارمندان آن روا در حمله ۷ اکتبر شرکت داشتند.

رویترز در گزارش خود مربوط به آن روا افزود که اسرائیل برخی از کارمندان این آژانس را مجبور کرده تا به دروغ اعتراف کنند که با حماس ارتباط دارند.

آن روا همچنین می‌افزاید که ما قصد داریم گزارش خود را به آژانس‌هایی در داخل و خارج از سازمان ملل که در زمینه مستندسازی نقض حقوق بشر تخصص دارند، ارائه دهیم.

به گفته آن روا، تجاوزات و شکنجه اسرائیلی‌ها علیه کارمندان فلسطینی شامل ضرب و شتم شدید بوده است.

این نهاد امداد وابسته به سازمان ملل علاوه بر این خواستار یک سری تحقیقات برای بررسی همه موارد نقض حقوق بشر توسط اسرائیل پس از پایان جنگ شده بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/164010

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی