پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

وزیر کشور در مرز خسروی گفت: برنامه‌ریزی شده در اربعین امسال روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز خسروی تردد داشته باشند.

منتشر شده در 4 خرداد 1402
در سرویس

از خسروی، احمد وحیدی امروز در حاشیه بازدید از مرز خسروی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ادامه سفر به کرمانشاه برای بازدید از مرز خسروی و وضعیت تردد زائران و ارزیابی آمادگی‌ها در مرز حضور پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه این مرز سال گذشته بعد از مدت‌ها به روی زائران اربعین باز شد عنوان کرد: این مرز وضعیت مناسبی دارد و بخشی از زوار می‌توانند از این مرز عبور کنند و امسال نیز از آمادگی مناسبی برخوردار است و تمام دستگاه‌ها در حال فعالیت هستند.

وزیر کشور با اشاره به این باید نقاط ترددی را از داخل مرز خود به داخل مرز عراق بیشتر کنیم که زائران با گسترش فضا معطلی کمتری داشته باشند گفت: موضوع دیگر توسعه برخی از زیرساخت‌ها از جمله اسکان، فضاهای سرپوشیده و ایجاد مه‌پاش است.

وحیدی با بیان اینکه طرف عراقی نیز برای رفع مشکل اظهار آمادگی کرده‌اند و شرایط بهتری برای مرز ایجاد خواهد شد افزود: تلاش ما بر این است که مرز خسروی در ایام اربعین به صورت 24 ساعته فعالیت داشته باشد و طرف عراقی نیز باید بپذیرد و امنیت آن را تأمین کند.

وی بیان کرد: در هیئت اعزام شده به تهران این مذاکره انجام شد و باید این مذاکرات ادامه داشته باشد که دوستان عراقی بتوانند تأمین امنیت برای 24 ساعته شدن مرز خسروی را تضمین کنند و ما مشتاق به تحقق این موضوع هستیم.

وحیدی بیان کرد: مرز خسروی مرز بسیار خوبی است و زیرساخت‌های خوبی دارد و حتما می‌تواند  نقطه بسیار خوب برای انتقال زوار باشد اما در سال‌های گذشته به دلیل ناامنی موجود در عراق مسدود بود و با بازگشایی در سال گذشته بسیار مؤثر بود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه با توجه به اینکه این مرز از ابتدا نیز مرز رسمی بوده زیرساخت‌های مناسبی دارد اما باز هم تقویت می‌شود گفت: بخشی از کارها در طرف عراق انجام شده و سال گذشته نیز انجام شد و اکنون برای دروازه ورودی و مکان‌هایی که لازم است پوشش داشته شود کمک خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بخشی از اقدامات باید از طرف ما برای طرف عراقی انجام شود افزود: سال گذشته نیز به همین صورت بود و مواکب ما در طرف عراقی حضور داشتند و دروازه ورودی را برای آن‌ها توسعه خواهیم داد و مکان‌هایی که لازم است سرپوشیده ‌می‌شوند که زائران مشکلی نداشته باشند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه برای توسعه دروازه‌های ورودی به دوستان عراقی کمک می‌شود که خدمات بهتری به زوار ارائه شود عنوان کرد: در سال گذشته روزانه چند هزار و گاهی 30 تا 40 هزار نفر از این مرز عبور کردند و این ظرفیت می‌تواند توسعه یابد و برنامه‌ریزی می‌شود که روزانه بیش از 100 هزار نفر از این مرز تردد داشته باشند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/6197

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی