پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اللّٰهُمَّ إِنَّا لَانَعْلَمُ مِنْهم إِلّا خَیْراً؛ این جمله‌ای است که رهبر انقلاب سه بار برای دو نفر تکرار کردند: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی.

منتشر شده در 2 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ امروز پس از حدود ۴ سال که از شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد، بار دیگر رهبر معظم انقلاب در نماز بر پیکر یکی از خادمان ملت، عبارت «اللّٰهُمَّ إِنَّا لَانَعْلَمُ مِنْهم إِلّا خَیْراً» را سه مرتبه تکرار کردند.

چهار سال قبل بود که مقام معظم رهبری در نماز بر پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه تهران، سه بار این جمله را تکرار کردند و در حین ادای این کلمات منقلب شدند و جمعیت حاضر نیز به همراه ایشان منقلب شدند. این تصاویر در طول سال‌های گذشته، بارها و بارها از شبکه‌های مختلف تلویزیونی پخش شد و تحلیل‌های بسیاری را به همراه داشت.

صبح امروز بار دیگر در دانشگاه تهران و در تشییع شهدای خدمت که با حضور انبوه مردم برگزار می‌شد، مقام معظم رهبری عبارت «اللّٰهُمَّ إِنَّا لَانَعْلَمُ مِنْهم إِلّا خَیْراً» را سه مرتبه تکرار کردند. در هنگام بیان این عبارت توسط رهبر انقلاب، جمعیت عزاداران مانند چهار سال قبل، منقلب شدند و صدای گریه حاضران در صحن دانشگاه تهران پیچید.

در روایات اسلامی آماده است که از جمله توصیه‌هایی که نسبت به مؤمن و مسلمان شده؛ آن است که چهل نفر در مراسم تشییع و تدفین او این‌گونه شهادت دهند: «اللَّهُمَّ إِنَّا لَا نَعْلَمُ مِنْهُ إِلَّا خَیْرا» (خدایا! ما جز خیر و خوبی از او ندیده‌ایم)

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/170845

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی