پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در شرایطی که موارد ابتلای جدید به بیماری کووید-۱۹ در روسیه به حدود ۳۶ هزار نفر در روز کاهش یافته، بار دیگر رکورد جدیدی در موارد فوت بیماران (۱۲۴۷ مرگ) ثبت شد تا تعداد کل قربانیان این عفونت به ۲۶۰ هزار نفر برسد.

منتشر شده در 26 آبان 1400
در سرویس

ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (چهار‌شنبه) اعلام کرد که تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور طی یک روز گذشته یک هزار و 247 نفر افزایش یافت که بیشترین موارد فوت روزانه بیماران مبتلا به کرونا در کل دوره اپیدمی در روسیه است. این شاخص یک روز قبل یک هزار و 240 مورد ثبت شده بود.

پیش به سوی ثبت رگورد 10میلیون ابتلا

در مجموع تاکنون 259 هزار و 84 شهروند روس در اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. بیشترین موارد مرگ ناشی از کرونا در شهر مسکو – 96 مورد، در شهر سن‌پترزبورگ- 84 مورد، در منطقه کراسنودارسک-58 مورد و در منطقه مسکو -57 مورد گزارش شده است.

این در حالی است که تعداد موارد تأیید شده از آلودگی ویروس کرونا در روسیه روندی رو به کاهش پیدا کرده و طی شبانه روز گذشته 36 هزار و 626 مورد شناسایی شد تا در مجموع تعداد افراد مبتلا به این عفونت به 9 میلیون و 182 هزار و 538 نفر رسیده است.

کانون‌های اصلی شیوع کرونا در روسیه

دو شهر مسکو و سن‌پترزبورگ و منطقه مسکو همچنان کانون اصلی شیوع بیماری کووید-19 در روسیه هستند. طی 24 ساعت اخیر، 7 هزار و 477  مورد آلودگی جدید در شهر مسکو، 2 هزار و 793 مورد در شهر سن‌پترزبورگ، 2 هزار و 43 مورد در منطقه مسکو و یک هزار و 785 مورد در منطقه سامارسکی شناسایی شده است. در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی در تمامی 85 منطقه فدرال روسیه به یک صد و 40 هزار و 618 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد شهروندان روس معالجه شده از عفونت کووید-19 طی یک روز گذشته 36 هزار و 388 نفر افزایش یافت که این رقم نیز رکورد جدیدی در بیشترین موارد بهبودی بیماران در کل دوره اپیدمی در روسیه است. در مجموع تعداد شهروندان روس درمان شده به 7 میلیون و 882 هزار و 836 نفر افزایش یافته است.  

در 24 ساعت گذشته، دو هزار و 966 بیمار در شهر مسکو، دو هزار و 573 بیمار در شهر سن‌پترزبورگ، دو هزار و 808 بیمار در منطقه مسکو و 988 بیمار هم در منطقه یاکوتای روسیه بعد از گذراندن دوره درمان از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

نتیجه واکسن‌گریزی

در حالی که روسیه نخستین کشوری بود که تولید تجاری واکسن کرونا را آغاز کرد، کمتر از نصف مردم روسیه اقدام به استفاده از واکسن کرده و این امر باعث ادامه شیوع کرونا در این کشور شده‌است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/84219

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی